Nesmrtelnost

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román je rozdělený do sedmi kapitol. Je složitě komponovaný, je laděný kunderovsky, tedy právě tak, jak je čtenář jeho knih od něho navyklý, mnoho záhad, mnoho všednosti, mnoho názorů na život. Nesmrtelnost se zabývá i postavami dnes již historickými – Goethe, Bettina a její vztah k němu, a později vztah Bettiny k Beethovenovi, a autor v tom spatřuje víc, než jen zájem ženy a tyhle výjimečné muže…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80679/big_nesmrtelnost-iSm-80679.jpg 4.4992
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (7)

Ad ddkk: podle "poznámky autora" byl román naopak napsán česky, pak teprve přeložen do francouzštiny a dalších jazyků. Autor akorát musel před českým vydáním původní verzi složitě rekonstruovat z různých rukopisů. (J.Frei)


Kniha byla uvedena jako četba na pokračování v Českém rozhlase na stanici Vltava: https://vltava.rozhlas.cz/milan-kundera-nesmrtelnost-posledni-cesky-psany-roman-uvadime-v-nezkracene-7790376 (Teckovana)


Pro upřesnění: román Nesmrtelnost napsal Kundera již francouzsky (vyšel 1989), do češtiny ho ještě sám přeložil a dal souhlas k jeho vydání v Brně (1993). V něm se již zcela odpoutal od českého prostředí, které je zmíněno jen okrajově: sám se také od té doby považuje za francouzského spisovatele českého původu. (ddkk)


Toto dílo se umístilo na 1. místě v anketě Kniha roku Lidových novin 1993. (chaera)


Jedná se o poslední Kunderovu knihu psanou česky. (chaera)


Ocenění

1994 - Cena Jaroslava Seiferta (román)
1993 - Kniha roku Lidových novin