Beznaděj

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ve všech zemích, kde byly připravovány k vydání dva romány: Beznaděj a Strážci zákona, bylo podmínkou autora - Stephena Kinga - aby vyšly společně ve stejný den. Tato podmínka musela být splněna i u nás. Oba příběhy na sebe volně navazují a napsal je jeden autor - mistr hororu Stephen King. Nevada je rozlehlý kus pouště, kterým se pouze projíždí cestou za jinými cíli. A vedle vás sedí ještě někdo jiný, pokud máte štěstí... protože je to děsivé místo. Po silnici číslo padesát ujíždějí nemilosrdným letním vedrem i lidé, kteří do cíle nikdy nedojedou. Jako profesor Jackson s manželkou, kteří se vracejí domů do New Yorku; Carverovi z Wentworthu v Ohiu, kteří mají namířeno na prázdniny do Lake Tahoe; a stárnoucí literát Johnny Marinville, který se cítí na třistapadesátikilovém Harleyi jako romantický drsňák. Mrtvá kočka přibitá k dopravní značce ohlašuje malé hornické městečko Beznaděj, které se krčí ve stínu valu povrchového dolu, pojmenovaného Čínská jáma. Ale je to tu mnohem horší. Dopravu zde řídí Collie Entragian, obrovitý šílenec v uniformě, který se považuje za jediného představitele zákona na západ od řeky Pecos. Bůh vám buď milostiv, pokud vám třeba upadla poznávací značka nebo píchnete pneumatiku. Cosi tu nehraje a Entragian je pouze špičkou ledovce. Tajemství, kterým je krajina v Beznaději prosycená, a zlo, které nakazí město jako prudká infekce, jsou strašlivé a nesmírné. Ale malý David Carver asi ví - i když málem umře strachem, když si to uvědomí - že jsou tu i síly, které mají zlu čelit. Stephen King v Beznaději maluje svým rozmáchlým štětcem apokalyptický souboj mezi Bohem a zlem, mezi šílenstvím a zjevením. Naplno uplatňuje geniální nadání napínat čtenáře a jeho fantazie je děsivě živá, když jeho cestovatelé - a čtenáři, kteří se odváží sledovat jejich cestu - začínají objevovat pravý význam slova beznaděj......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/6196/big_beznadej-dY0-6196.jpg 4812
Žánr:
Literatura světová, Horory

Vydáno: , Beta-Dobrovský
Originální název:

Desperation, 1996


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (5)

V poslednej kapitole štvrtej časti knihy je krásny odkaz na poviedku Jahodová jar z knihy Night Shift. (Ivan F)


Jednou z hlavních postav tohoto románu je Cynthia Smith. Tato postava se objevila v jeho předchozím románu Rose Madder, v několika pasážích na román dokonce odkazuje. (Mystery13)


Obálku k originálnímu vydání knihy namaloval americký malíř Mark Ryden. (black.susi)


Obsahuje řadu stejných postav jako Strážci zákona (na přání Kinga musí být tyto knihy prodávány dohromady - a dokonce i v ČR skutečně jsou), ačkoliv tyto dvě knihy nemají mezi sebou jakýkoliv jiný vztah. (smetyl)


Ocenění

1997 - Locus Awards (Best Horror/Dark Fantasy Novel)