Ženy ve válce

recenze

Zapomenuté dívky z Paříže (2020) 4 z 5 / knihovnička007
Zapomenuté dívky z Paříže

Opět krásná knihy od známé spisovatelky.

Na začátek bych jen chtěla podotknout, že s paní autorkou mám trošku problém... Dokáže napsat krásné knihy, ale když se člověk zamyslí nad dějem, nad náhodami, musí se pousmát. Některé děje jsou naprosto nereálné.
Opravdu je normální, aby několik týdnů vězněná žena měla u sebe granát?
Jak může člověk jet vlakem z Francie na jih... do Německa?

Pokud se oprostíte od někdy neuvěřitelných náhod, dostanete krásný příběh. Příběh naděje, víry, neuvěřitelné statečnosti a přátelství.
Neskutečně mladé dívky, které by v dnešní době končily střední školu se zde učí šifrovat tajné zprávy, vyskakují z letadel na nepřátelská území a snaží se ... přežít.
Příběh Eleanor i Marie, i po válce s Grace se mi líbily. Většinou to mám u dvou různých časů tak, že se mi více líbí příběh z války, ale druhý příběh byl tak blízko po válce, že mi zde nic nebránilo číst dál a dál a zjistit, jak to vlastně tehdy ve Francii bylo.
Velmi příjemné čtení vás nutí knihu neodkládat a stále pokračovat :)
Jednu hvězdičku musím bohužel ubrat za ty neuvěřitelné věci, ale hlavně za ten jih... :/
Ale určitě doporučuji k přečtení! :)


Zapomenuté dívky z Paříže Zapomenuté dívky z Paříže Pam Jenoff

Úchvatný, emotivní příběh o odvaze, přátelství, zradě a především velké síle žen přežít i za těch nejtěžších okolností – inspirovaný skutečnými událostmi - od autorky mezinárodních bestsellerů Pam Jenoff Smyšlený příběh inspiro... více


Komentáře (0)

Přidat komentář