Zatopte si!Ze severu přichází opět mrazivý vítr, ale bude to příjemný chlad!

recenze

Fantomová bolest (2013) 4 z 5 / vorenus
Fantomová bolest

Hlavní postavou příběhu je krimi reportér H.Juul, který se právě vzpamatovává z tragické smrti svého syna a odmítá se smířit s myšlenkou, že jeho smrt byla jen nešťastná náhoda. Druhá dějová linka nás zavede do vězení, kde si odpykává trest za vraždu bývalý výběrčí dluhů T.Pulli a nynější realitní makléř. Právě ten kontaktuje Henninga a nabídne mu, že mu prozradí, co se stalo tu osudnou noc, kdy jeho syn zemřel, když mu zase on pomůže prokázat jeho nevinu.

A máme tu začátek příběhu. Ale opravdu jen v kostce, protože v knize nás toho čeká daleko, ale opravdu dalekoooo víííííc.

Kniha skvěle kombinuje příběhy obyčejných lidí, kteří se dostali do nezáviděníhodné situace, kdy jde většinou o jejich život nebo život jejich blízkých. Do toho tu máme druhý pohled. A to do světa chlapů tvrdých jako žula, ať už se jedná o vyhazovače a nebo nekompromisních chlápků z podsvětí.

Takže pokud máte rádi prostředí plné drsných týpků, tak se vám na těchto stránkách bude určitě líbit. Očekávejte koktejl plný vražd a mrtvol a o výbornou zábavu máte postaráno.

A i když se jedná o druhý díl, tak jde nejspíš o volné pokračování, ale já osobně se pustím i do předchozího počinu pana autora.

Já prostě tyhle maníky ze severu fakt mohu. Tam je snad taková zima, že se kluci baví jenom psaním, ale dá se napsat, že se jedná o výživné počtení! Tak chlapci zatopte v kamnech a dál nás oblažte touhle chutnou stravou.

Já jsem připraven a myslím, že se mnou i zástupy milovníků severské krimi.

Celkové hodnocení 75%