Zajímavé

recenze

Království hříšných (2022) 4 z 5 / Ladybug656
Království hříšných

Anotace: Dvě sestry. Jedna vražda.
Touha po pomstě, která rozpoutá peklo…
Emilia a její dvojče Vittoria byly celý život nerozlučné. Jako streghe – čarodějky tajně žijící mezi lidmi – vědí, jak nebezpečné je upoutat na sebe pozornost. Pracují ve vyhlášené rodinné sicilské restauraci a žijí víceméně v utajení.
Jenže jedné noci se Vittoria nevrátí domů. Nedlouho poté rozrušená Emilia objeví neuvěřitelně zohavené tělo svého milovaného dvojčete. Zničená Emilia přísahá, že za každou cenu najde sestřina vraha a pomstí se mu. I kdyby to znamenalo, že bude muset použít temnou magii, která je dávno zakázaná.
Potom se Emilia seznámí s Irou, jedním z Hříšných – pekelných princů, před kterým ji už od dětství varovali. Ira tvrdí, že je na Emiliině straně a byl pověřen svým vládcem, aby vyřešil sérii vražd na italském ostrově, ve které je Vittoria zatím poslední obětí.
Jenže když jde o Hříšné, nic není tak, jak se zdá…

Recenze: Bylo to opravdu zajímavé čtení, ještě nikdy jsem nečetla o čarodějnicích. Autorčin styl psaní je jedinečný, navíc v knize používá spoustu italských a někdy i latinských slov, které příběh docela okoření. Ze všeho nejvíc mě ale dostal ten svět, Itálie plno démonů, čarodějnic a kouzel, tam prostě chcete žít, no matter že je tam nějaký vrah!

Hlavní postava Emilia byla už od začátku velice sympatická a odvážná. S ní získáváte odpovědi na všechny otázky a také se snažíte odhalit vraha. Nejlepší romantická linka jakou jsem kdy četla! Miluju hate to love a po tom, co se Emilia seznámila s princem Irou se to četlo samo!

No a ty zápletky byly zkrátka geniální, ano nějaké se daly uhádnout ale ta hlavní na konci?! To jsem opravdu nečekala!

Trochu mě mrzí, že jsem v knížce nedostala odpověď na všechny otázky, ale je to série a muselo to skončit tak aby vás nalákali na další díl samozřejmě!

Komentáře (0)