Má své kouzlo

recenze

Dvůr trnů a růží (2016) 4 z 5 / Ladybug656
Dvůr trnů a růží

Dvůr trnů a růží - S. J. Maas

Má své kouzlo, ať tu knížku čtu poněkolikáté pořád mě fascinuje, inspiruje a dojímá. Úplně jsem zapomněla, že je kniha napsaná na motivy krásky a zvířete, také jsem vypustila celou Smlouvu víl a lidí, což mi přišlo hodně zajímavé.

Ne prostě nedokážu nenávidět Tamlina, vždyť se chová tak hezky k Feyre a její rodině. Autorka má neskutečný talent, že jí vždycky na všechno skočím. Doufám, že se můj názor na něj změní po přečtení druhého dílu.

Feyre je a bude asi navždy mojí oblíbenkyní. Líbí se mi jak je odvážná, že jen tak sedí, ale jedná a myslí i na svojí rodinu, úplně by se pro ně rozkrájela, touto vlastností mi připomíná mojí babičku.

Q: jakou knižní sérii / knihu byste nejraději viděli zfilmovanou?
Já rozhodně Dvory!

Anotace: Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale Tamlin – jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku a Feyre musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce.

kopeceli
13.03.2023

Děkuji za recenzi. Nečetla jsem dříve tento druh knih, ale dospívá mi dcera, zajímá mne, co jí doporučit ke čtení. Zkusím si tedy přečíst Dvůr trnů a růží, jestli je opravdu tak dobrý.