Z krve a popela

recenze

Z krve a popela (2021) 3 z 5 / book_princess
Z krve a popela

Řekla bych, že pro mě tyto knihy (beletrie, YA, fantasy - takhle dohromady) vždy tak pěkně naladí na podzim. Venkovní ponurejší atmosféra je podobná jako v knize. K tomu nějaký pěkně teplý čajík nebo káva. V knize nějaký ten pohledný hrdina a tak dále. Všichni to asi známe. Bohužel na tuto knihu bylo asi ještě brzy. Navíc bych jí tak úplně nezařadila do YA. Přesto mě i mile překvapila. Hned na začátku to vypadalo velmi nadějně, ale později (okolo 100-150 strany a dál) se mi zdálo, že se děj začal dost táhnout. Za polovinou, už to začalo být zas trochu lepší. Hlavně ten konec???? Ten jsem měla přečtený skoro na jeden zátah. Řádně mě překvapil. Takovýto obří zvrat jsem opravdu nečekala. Hodně věcí se konečně ujasnilo a vyšlo najevo dost skrytých faktů. Úžasně mě navnadil na druhý díl. Ještě stále přemýšlím, že až vyjde, tak si ho přečtu. Série má mít další 3 díly. Navíc všechny mají také super obálky. Knihu jsem hodně vídala tady na bookstagramu. Byla podávaná jako opravdu top top kniha. Za mě to ale až tak dobré nebylo. Přesto za přečtení stojí. Jak se rozhodnete vy, to už nechám na Vás, ale za pokus to stojí. Hlavní postavy jsou totiž fakt super.