Mýtonoši - něco, co si musíte letos určitě přečíst

recenze

Mýtonoši (2021) 5 z 5 / book_princess
Mýtonoši

Tohle byla jízda. Naprosto jsem se do tohoto světa zamilovala. Už dlouho jsem nečetla fantasy (já radši romanťárny). Proto jsem se toho maličko bála. Nakonec se z toho stala kniha, kterou se mi absolutně nechtělo opouštět. Ještě, že bude i DRUHÝ DÍL. Boží postavy, zápletka, svět zasazený do reálného místa - Severokarolínská univerzita. Já mám hodně ráda knihy, filmy nebo seriály z prostředí škol. Hlavní hrdinka se potýká se ztrátou mamky a také situacemi, kde hraje roli její afroamerický původ. Opravdu obdivuji promyšlené podání světa. Jakým způsobem jsme se dozvídali více informací. Kouzla/magie, která se zde vyskytuje mě nadchla originálností. Na konci knihy autorka sama vysvětluje odkud se inspirovala (zakombinovala tam afroamerický původ hlavní hrdinky). Také se v knize odráží maličko život autorky samotné. To oceňuji, velmi dobře zvolené a zajímavé. Navíc jak jsem se zmínila o tom, jak mám ráda romantiku, tak i ta se tu vyskytla. Naprosto roztomilá romantika, do které zároveň vstupuje ponurá magie a atmosféra. Naprosto skvělá kombinace. Takže za mě tuto knihu doporučuji všema deseti. Až vyjde, koukejte si jí taky přečíst (jinak přijdete o hodně). Nebudete litovat.
5/5⭐️
Myslím si, že tuhle knihu nevidíte naposledy. Mimo super recenzí ostatních (a že jich vídám spousty), tak u mě se 100% letos ještě objeví v top knihách za rok 2021.

Za poskytnutí knihy moc děkuji Humbooku v rámci spolupráce.