Vše zlé je k něčemu dobré.

recenze

Nesnáším tě (2019) / TerezaMondeková
Vše zlé je k něčemu dobré.
Rozchod je občas hodně bolestivá záležitost. Charlotta Darlingová nedávno načapala svého snoubence se svou sekretářkou. To by možná nějak překousla, ale když se po nějakém čase dozví, že se ta sekretářka stala jeho novou snoubenkou a že jí dal ten samý prsten, který po něm hodila, když si zapínal poklopec u kalhot. To je opravdu moc! A navíc je Charlotta bez práce. Firma ve které pracovala, patří jejímu bývalému snoubenci Toddovi. Charlotta nemá nic. Nemá práci, nemá peníze, její kariéra je v troskách, má miniaturní byt a své svatební šaty.

Charlotta se rozhodne, že svoje svatební šaty prodá, proto se vydá do jednoho bazaru, ale rozhodně by nečekala, že tam objeví jiné a opravdu nádherné svatební šaty, ve kterých je všitý vzkaz, který musel napsat jenom ten nejromantičtější muž na světě. Charlotta se rozhodne, že toho muže najde.

Charlotta zjistí, že ten vzkaz napsal Reed Eastwood. Reed je spolumajitelem rodinné firmy obchodující s nemovitostmi. Ve městě patří k těm nejlepším. Ale co má Charlotta dělat teď. Vyhledat ho osobně, kontaktovat ho, nechat to být...? Ne. Udělá něco mnohem horšího. Charlotta se opije a sjedná si schůzku. Domluví si schůzku v realitce na prohlídku bytu, na který mít nikdy nebude! A co je horší... tu prohlídku vede Reed. Charlotta si toho nejromantičtějšího chlapa na světě představovala jinak. Představovala si, že bude... no, představovala si něco úplně jiného. Reed je neskutečně arogantní, chladný, pohrdavý, odměřený, nepříjemný. Ten vzkaz v těch šatech, to přece nemohl napsat on!

Ona si o něm zjistila informace, než se sním setkala, ale netušila, že on udělal to samé. Ale asi Charlottu mělo napadnout, že si Reed zjistí, jestli na ten byt vůbec má, když se o něj uchází. Reed jí to dá pořádně sežrat. Charlotta si je jistá, že toho chlápka už nechce vidět, ale bude to docela těžké, když bude pracovat v jeho firmě.

Charlotta Reedovi taky není dvakrát sympatická, ale Charlotta je odhodlaná zjistit, co se stalo s tím chlapem, který napsal ten vzkaz. Reed a Charlotta se postupem času sblíží. Charlotta zjišťuje, že se za tou arogancí a chladným postojem skrývá hodně zraněný člověk, který se v lásce dost zklamal. Přestal věřit v opravdovou lásku a začal se plně věnovat svojí práci. Ale Charlotta se jen tak nevzdá a postupem času se z nich stávají dobří přátelé.

Ukázka:
Po čtyřech letech s bývalým snoubencem jsem měla štěstí, že mi Todd občas přinesl kuřecí polévku z čínské restaurace, když jsem onemocněla. A to ji ještě musel mít po cestě. Reed přesunul svůj život na druhou kolej, protože jsem ho potřebovala. Nevěděla jsem, kdy domluvil hotel nebo se ozval Iris – nejspíš to všechno zařizoval, zatímco jsem spala, aby mi pak, až se probudím, mohl věnovat plnou pozornost. Všimla jsem si, že když jsme spolu, netráví čas na mobilu. Což je další věc, které Todd nebyl schopný. Bože, ta Allison je ale pitomá. Reed dával všechno naplno a bezpodmínečně – dokonce i mně, které nechtěl zaslíbit své srdce v dobrém i zlém.
Čím víc jsem ale myslela na to, jak je velkorysý, tím palčivěji jsem si uvědomovala, že jsem si nárokovala až moc jeho času. Reed pracoval obvykle deset až dvanáct hodin denně. Tenhle náš výlet ho zdrží o celé týdny. „Měl by ses vrátit do New Yorku. Zvládnu to tu.“
„Nenechám tě tu samotnou, Charlotte.“
„Vážně… Jsem v pořádku.“
Reed po mně hodil pohledem, který jasně vyjadřoval, že to není pravda. „Nerad ti to říkám, ale ty nejsi v pořádku ani za normálních okolností, Darlingová.“
Zasmála jsem se. „To je fakt. Ale nemůžeš tu zůstat a v jednom kuse mě držet za ruku. Netušíme, jak dlouho to ještě potrvá. Mohlo by to být i několik týdnů.“
Reed se zastavil. Ušla jsem několik kroků, než jsem si uvědomila, že vedle mě není. Otočila jsem se.
„Chceš mě tu u sebe?“ zeptal se.
„Samozřejmě. Jenže potřebuješ pracovat. Už tak jsi toho pro mě udělal až moc.“
„Můžu pracovat na dálku.“
„Ale prohlídky vést nemůžeš.“
„Zaskočí za mě moji zaměstnanci. Zůstanu tu, dokud mě budeš potřebovat.“ Zvedl ruku. „A abych byl upřímný, líbí se mi držet se s tebou za ruku.“
Vložila jsem dlaň do jeho a překonala ty dva kroky, které nás dělily. Zvedla jsem se na špičky, políbila ho na tvář a zašeptala mu do ucha: „Ta Allison… byla totálně pitomá.“

Charlotte se mi hned líbila. Líbí se mi, že to byla opravdu střelená holka, ale taky byla hodná, milá, sympatická, upřímná, šla za tím, co chce. Ale bylo mi jí i trošku líto... kvůli tomu všemu, co se jí dělo.

Reed se mi taky líbil. Nepřišel mi jako děvkař, alfa samec, který musí dostat každou. Ale chlap, který zažil zklamání v lásce. Všechny odhání a plně se věnuje svojí práci. Reed byl věrný, hodný, citlivý, upřímný, nesobecký chlap. Opravdu mě překvapilo tajemství Reeda. Bylo mi ho líto, ale říká se, že všechno zlé je k něčemu dobré. U něho to tak bylo. Kdyby se mu tohle nestalo, tak by si vzal Allison a nikdy by nepoznal svou pravou životní lásku.

Nikdy dřív jsem si nepřečetla žádnou knihu od Penelope Ward ani od Vi Keeland a to je obrovská chyba! Taky myslím, že to hodně brzo napravím. Kniha je naprosto úžasná. Má chytlavý název, obálku, popis. Je moc dobře, že se spojily zrovna tyhle dvě spisovatelky.

V knize nechybělo spousta originálních nápadů, romantika, láska, překvapení, humor. Ale ani přátelství, zklamní, bolest, naděje a jiskření mezi hlavními hrdiny. Kniha byla i hodně emotivní, ukáplo spoustu slz. Moc se mi líbí, že to není zase to klišé, žádná pohádka, zkreslené představy. Příběh není jen o sexu. Z nenávisti se stalo přátelství a z přátelství se stala láska na celý život. Taky bylo úžasný, že se celá kniha vyprávěla z pohledů obou hlavních hrdinů.

Nápad se seznamem Jebat-na-to... Úžasný! Po přečtení knihy jsem si sama taková seznam napsala. Je opravdu dlouhý, ani jsem si neuvědomila, co všechno chci v životě zažít a vidět. Seznam přání je nekonečný. Pořád ho rozšiřujeme, protože každý den přináší něco nového, něco nad čím žasneme. Stejně tak úžasný byl ten nápad s tím vzkazem v šatech. A ta žádost o ruku byla opravdu bombová! Ta byla romantická, dojemná, vtipná, originální. Prostě úžasná! I epilog byl originální. Epilog byl originální, krásný, dojemný, ale i trochu smutný. Ale jsem ráda, že to autorky udělaly zrovna takhle, protože jsme aspoň dozvěděli, kam až to Reed a Charlotta dotáhli. Ale babička Iris... to jsem si zamilovala hned. Vtipná, chytrá, sympatická.

Některé věci, které nás v životě potkají jsou opravdu strašné a nikdy na ně nezapomeneme, takže nám zůstanou dost bolestivé vzpomínky. Ale v téhle knize jsem si přečetla jednu větu, která mi v hlavě zůstala a myslím, že i hodně dlouho zůstane... Je lepší v sobě roky nést vzpomínku, která možná jednoho dne zabolí, než nikdy žádnou nemít!

kniha Nesnáším tě recenze

TerezaMondeková
02.09.2020

Moc děkuji :-)
Jsem ráda, když si někdo přečte moji recenzi a líbí se mu. Opravdu moc děkuji a vážím si toho :-)

Aracely
02.09.2020

Krásná recenze, ale napište mi do soukromé zprávy jestli to má happy end prosím. V opačném případě to číst nechci. Člověk už má tak dost dramat v životě a nechci to ještě číst... Děkuji.