Veronica Monet: Vědomá prostitutka

recenze

Vědomá prostitutka (2015) / RenataP
Vědomá prostitutka

Kniha je prý věnována posvátné sexualitě, která dříme v každém z nás. Věřte mi, že ji ale autorka probouzí opravdu ráznými způsoby. V žádném případě tu nechodí kolem horké kaše a co jste ve spoustě duchovních knih na toto intimní téma, četli tak nějak s náznaky a mohli si jenom domýšlet, to tady Veronica Monet píše naprosto bez skurpulí.

Zvyknete si, a každý řádek se pak stane strhující, no a pro někoho i vzrušující. Dotýká se témat ryze ženských, pak i těch mužských, sexuálních i vztahových, sex považuje za důležitou součást života a ukazuje v syrové nahotě, co muže celá tisíciletí táhne za kurtizánami a prostitutkami, protože....

Protože ony prostě umí!

Používají svoje tělo jako dokonalý zdroj potěšení pro muže. Jak si takové sexuální řádění užít i vy sami, to už musíte řádek po řádku prohledat tuto knihu. Znalost sexuální anatomie, praxe, pokusy, omyly a empatie k partnerovi pak může udělat z ložnicových hrátek něco nestoudně lákavého, co když zvládnete, tak vám onen muž bude zobat z ruky.

Třeba.

A třeba taky ne....

Tipy a triky profesionálky jsou tu podány způsobem, který nemá obdoby. Mnoho sexuálních příruček třeba vůbec nezmiňuje, jak přesně dovést muže k mnohonásobnému orgasmu nebo jak mu dovolit prožít orgasmus bez ejakulace. Že takovou věc muži často prožívají, ale neuvědomují si ji. Co je to Isidin dřep, anebo jen prosté pojednání o filmech pro dospělé. Jak to s nimi ve skutečnosti je?

„Profesionální společnice vědí, že muži porno milují, a tak je při práci používáme. Buď dáváme na své webové stránky nahé fotografie nás samotných, nebo dokonce natáčíme videa, v nichž samy hrajeme. Někteří klienti si rádi fotí společnice v různých stádiích svlékání. Ty z nás, které s tím souhlasí, si za to účtují extra honorář. Pár společnic je dokonce ochotných natočit pornografický film se svým klientem v hlavní roli, za což si ovšem účtují další peníze navíc.

Mnoho žen má na sexuálně výmluvné materiály negativní názor, zatímco muži – bez ohledu na to, co o pornu tvrdí – si je spíše užívají.

Možná máte o pornografii jasné mínění. Pokud jste někdy viděla pornografické výjevy, ať už v mužském časopise nebo ve videu pro dospělé, možná cítíte vztek, nebo se cítíte trapně. Většina pornografie stále sleduje snadno odhadnutelný scénář, který odpovídá spíše mužské dominanci a sexuálnímu nutkání. Některé filmy se soustředí na to, jak vyvolat v muži přezíravost vůči ženám nebo pocit, že dominance nad nimi, než by ukazovaly syrovou, necenzurovanou sexualitu jako vzájemně uspokojující zážitek. I ve většině produkovaného soft porna vidíme jasně mužský pohled na věc. Kdy jste například naposled dosáhla orgasmu, protože vám na záda, hrudník nebo tvář vystříkla teplá lepkavá substance? Vsadím se, že nemáte-li neuvěřitelnou představivost, pak odpověď bude: nikdy...."

Autorka dále rozvíjí teorii, překvapivou, že málo mužů se chová tak, jako pornoherci, každý si chce užít většinou svoji chvíli tam, kde k ní přišel, jen pornodívači se rádi na poslední chvíli dívají, jak ejakulují. A dále rozebírá způsoby, jakým je porno cíleně natáčeno a jakým způsobem ho využít, nebo nevyužít pro své vlastní zážitky s partnerem. Řekněme, že je to zajímavý pohled pod pokličku profesionálního sexu.

Ovšem ve všem, co autorka říká lze hledat její osobní názor, není do dogma, není to jedna a jediná pravda. Je to však zajímavá rozprava a často by se jeden dal s autorkou rád do rozhovoru. Mnohé z toho, co napsala, je logické, jen jsme se to nenaučili. Jen jsme k tomu nepřišli nebo nás to nenapadlo. Veronica Monet odhalila závoje červených sametových závěsů, odhalila závoje ženské i mužské živočišné touhy.

A je toho hodně k učení...

O autorce

Veronica Monet se po čtrnácti letech rozhodla skončit svoji kariéru profesionální společnice. Přestože se jí podařilo vypracovat se na úplnou špičku v tomto oboru a muži jí běžně platili 15 tisíc dolarů za noc, cítila, že přišel čas na změnu. Jak sama říká, důvody byly tři: konflikty se zákonem (a to přestože ze svých příjmů platila daně), nechtěla už pracovat nahá (chtěla přinášet svým klientům radost, aniž se jich musela dotýkat na intimních partiích)) a nakonec věřila své intuici, že napíše a vydá knihu. Od dětství snila o tom, že bude spisovatelkou a věděla, že v 45 letech vydá první knihu. Proto ve 44 letech skončila s prací a přestěhovala se do chatky v horách a napsala knihu, kterou držíte v rukou. Kromě psaní se Veronica Monet věnuje poradenství v oblasti sexuality, vztahovému poradenství a metodám zvládání hněvu. Zároveň provozuje webové stránky, kde nabízí informace a pomocnou ruku těm, kdo se chtějí zbavit nadvlády studu a vykročit směrem k opravdovému já.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE
Renata Petříčková, www.prazanda.cz

xkristyna
05.03.2016

Tak tohle zní úplně skvěle! Jak život autorky, tak i kniha samotná. Putuje na první místo mého booklistu. Děkuji za recenzi :)