Až do hloubky mužské bolavé duše...

recenze

Přestaň být hodným klukem! (2023) 5 z 5 / RenataP
Přestaň být hodným klukem!

Byla jsem přesně z těch, kteří si myslí, že hodný kluk je to nej... ale nikdo netuší, kolik bolesti a skryté agrese se schovává za jeho zdánlivě poddajnou povahou. Za tím, když "poslouchá ženu". Nebo tuší. Protože to prostě je pocitově vidět. Není to muž, je to jen položka.
Hodný, citlivý muž má být v kombinaci s tím, že si je vědom své síly, svého úkolu ochrany rodiny a má pocit zodpovědnosti, který nehází na ženu.

A tak nějak to nakonec myslí i autor, takže slovíčka "hodný muž", no možná "podpantoflák"?
A o jejich boleti to tu bude.
A o bolesti agresivních mužů, kteří už bolestí nevědí, kam... protože nepřišli na to, kde je jejich místo.

Překvapilo mne shrnutí společenských traumat, která sahají k válkami vybitým generacím mužů. K ničivosti, která je do společnosti vsévána ve zlém úmyslu mocných. Ty dalekosáhlé následky si nikdo neuvědomuje. Nebo ano?

Autor nabízí své teorie, zkušenosti z manželské poradny, příběhy klientů, návody, léčení, cesty zpátky k mužnosti, které se ukazují a muži po nich mohou kráčet zpět k sobě.
Rozhodně je to jedna z nejsilnějších a nejdetailněji propracovaných knih o mužském traumatu obecně.
A o vztazích. Protože její pročtení prospěje mužům, ale i ženám.