Veci

recenze

Co skrýváme před světem (2024) 5 z 5 / beatrica4102
Co skrýváme před světem

LUCY SCORE - VECI, KTORÉ TAJÍME PRED SVETOM

"Zraniteľnosť neznamená, že si slabá. Zraniteľnosť znamená, že si uvedomuješ, že si dosť silná na to, aby si zvládla bolesť. V skutočnosti je to tá najrýdzejšia forma sily."

Moja druhá návšteva v mestečku Knockemout a bolo to, ako keby som prišla navštíviť kamarátov z detstva. Milí ľudia, ktorí strkajú nos aj tam kde nemajú, sila priateľstva a rodiny ma už očarili v prvej časti. A ako sa ochraňujú navzájom a pomáhajú, je výnimočné.

Čakala som túto časť, lebo do sexi náčelníka, Nasha, tak trochen som sa zaľúbila už v prvej časti hehe...a hlavne preto, lebo som bola zvedavá ako sa popasuje s tým, že ho skoro zabili.

"Chcel som cítiť aj niečo iné ako len veľkú zívajúcu prázdnotu, ktorá sa cezo mňa valila nezastaviteľne ako príliv."

Koľko vecí dusíme v sebe a tajíme pred každým, pred svetom?! Nie každý dokáže tomu druhému otvoriť svoje srdce. Ako sa dá s takouto traumou popasovať osamote? Dá sa to vôbec?

"Pripustiť niekoho k telu. Pripustiť ho tak blízko, že keby chcel, mohol by ťa úplne zničiť."

Lina bola pre mňa na začiatku veľkou záhadou, ale postupne nám odhalila svoje tajomstvá a dôvod, prečo okolo seba postavila veľký múr, cez ktorý nepustila nikoho.

"Priateľ robí ľudí lepšími. Priatelia prijmú tvoje zlé stránky, oslavujú tie dobré a pre chyby sa navzájom nemučia."

Medzi nimi to iskrilo od začiatku. Každý z nich žil v temnote. Pomaly, ale isto spoločne vystúpili na svetlo.

Ale kto je v skutočnosti Lina? Prišla presne vtedy, keď ho zastrelili a okolo jej roboty sú tiež veľké záhady. Čo má spoločné s celým prípadom?

"...keď to urobím prestaneš utekať a ja sa tomu prestanem brániť."

Majú spoločnú budúcnosť, ak Lina vôbec nehľadá vážny vzťah a kvôli svojej robote veľa cestuje? Pokračujú spoločne ďalej na ceste alebo ich cesty sa na prvej križovatke rozídu?

Autorka má neskutočne dobrý humor. Ako aj v prvej časti, tak aj tu som sa toho neskutočne veľa nasmiala. Každá postava si ma získala, sú jedinečné, vtipné, ale aj citlivé. Perfektné! A tie pikantné časti...hmmm!

Tiež ma teší, že každá postava, ktorú sme spoznali v prvej časti sa objavila aj tu a mohli sme byť svedkami ako sa ich životy vyvíjajú naďalej. S úsmevom na tvári som čítala, keď sa objavil Knox. Priznajme si to, kto sa s ním už raz stretol, tak skoro naňho nezabudne!

Odporúčam túto päťsto stranovú tehličku! Je to dokonalá oddychovka plná humoru, vášne ale aj napätia. Netrpezlivo čakám na tretiu časť, lebo Lucian je podľa mňa najväčšie tajomstvo v celom príbehu.