Strach

recenze

Strach (2024) 5 z 5 / beatrica4102
Strach

OLÍVIA SWEET - STRACH

"Pretože strach dokáže človeka spraviť bezmocným a ľahko ovládateľným."

Musím sa priznať, že som mala veľké obavy z toho, že znovu zažijem sladučký "zlý sexi chlap vs. dobrá nevinná baba" príbeh(aj keď ide o dark romance). Lebo priznajme si, že táto téma je už dosť otrepaná. Preto som vždy zvedavá s čím nás ešte autori vedia prekvapiť! Našťastie sa moje obavy nenaplnili a mala som taký obrovský čitateľský zážitok, na ktorý dlho nezabudnem! WOW!

Žiadne sladučké romantické naťahovačky, kde sa hlavné postavy celý čas trápia, že sa raz ľúbia a raz nie. Tento príbeh bol od začiatku napínavý, akčný a tenperamentný! Čo ja zbožňujem! A musím zvlášť vyzdvihnúť autorkin štýl písania! Neskutočné ako sa hrala so slovami, dalo sa cítiť, že je inteligentná a sčítaná osoba. Klobúk dole! Cením si aj jej humor!

"Nevytvoril z nej svoj obraz, iba nejakú mĺkvu schránku. Myslel si, že jej pomáha, preňho to bola hra. Pokus- omyl."

Annie je skromná mladá žena, ktorá žije so svojim bratom (blee) a vôbec nemá ani poňatia, čím sa jeho brat živí. Až sa raz jednu noc k nim nevlámu cudzí muži a unesú ju.

"Potrebuje ju držať pod zámkou. Čím hlbšie, tým lepšie."

Jej brat je jedno veľké hovädo! Od malička sa ju snažil "vychovať" chorým spôsobom (ževraj trénovať), z čoho máva chúďa svoje bludy a niekedy nevie, čo je realita a čo nie.

"A po celý ten čas som dúfala, že ak zatnem zuby, ak stisnem oči, že nič z vecí, čo sa udejú, nebude skutočné. Veľmi skoro som zistila, že šlo o najbolestivejší omyl v mojom živote"

Páčilo sa mi, že sa príbeh odohrával z viacerých uhľov pohľadov. Neprežívali sme príbeh len očami našich hlavných postáv, ale boli tam aj iné dôležité osoby. Geniálne!

Harry, náš únosca, je pre mňa ešte stále jedno veľké tajomstvo. Chladný, tvrdohlavý a neľútostný. Nepustil nikoho k telu a ani sám nechápe prečo chce Annie pomáhať.

Ako sa stane z únozcu strážca? Budú niekedy v bezpečí, ak jej brat túži po ich krvi a vyhlási otvorenú vojnu?

"Čo to vlastne je? Dobrý, zlý...Kto je zlý? Ten, kto má cieľ a snaží sa? Čierna- biela. Je to nezmysel."

Po celý čas som mala zimomriavky. A ten koniec...toto by sa naozaj nemalo robiť čitateľom!!! Našťastie nemusím dlho čakať na druhú časť (čo je pre mňa tých pár prebdených nocí)!

"Jeho oči a dlane sa pre mňa, výdych po výdychu, stávali pevným bodom v chaotickom priestore."

Odporúčam! Mne to vyrazilo dych! Mám ďalšiu autorku, ktorú zaraďujem medzi moje top. Nevedela som to dať dole z rúk.

"Strach ešte nehral proti mne, stal sa mi vlastne dobrým pomocníkom, nástrojom v mojich rukách. Priateľom, radcom, a často najmä východiskom."