Vánoční zázrak?

recenze

Vánoční zázrak (2016) / knihovnička007
Vánoční zázrak

Na konci listopadu jsem před otevřením knihoven hledala knihu, která by mi aspoň trošku navodila vánoční atmosféru. Vánoční knihy jsem zatím moc nečetla, ale letos jsem se rozhodla, že to zkusím. Volná byla kniha Vánoční zázrak a já se hned po pár dnech pustila do čtení.
Moje chyba asi byla, že jsem si nepřečetla anotaci ke knize… Co naopak velmi oceňuji, je hezká obálka a vánoční úprava na stránkách. Vánoční nálada se přesto nějak nedostavila :(
Příběh náctileté dívky Sierry, která bydlí se svou rodinou v Oregonu a mají farmu s vánočními stromky. V tomto státě je prodejců dost, takže již spoustu let jezdí s karavanem až do Kalifornie a stromečky prodávají tam. Zarazilo mne už to, že v tomto státě se více cení pomoc rodičů na farmě před školní docházkou. V minulosti Sierra chodila na ten měsíc do školy v Kalifornii. Stále mi vrtá hlavou, jak se jim to mohlo rentovat, když vozili stromky v kamionech takovou dálku…
Sierra byla tak strašně dokonalá, až mi to pilo krev. Který náctiletý poslouchá své rodiče na slovo a když cokoliv chce, chodí se ptát maminky a tatínka? A její naivní rozmluvy s rodiči a kamarádkami… A co asi nikdy nerozchodím, je to její pití čokolády s marshmelows nebo jejich opékání na ohni.
Možná, kdyby mi bylo náct a byla čerstvě zamilovaná, bylo by to to pravé ořechové. Z celé, poměrně krátké, knihy se mi nejvíce líbilo předávání dárků. Taková krásná příjemná vánoční romantika. To bylo moc hezké, včetně Calobových darování stromečků a posléze i sušenek :)
Ale jinak… Kniha mne nijak výrazně vánočně nenaladila, dlouho se řešil Calebův život a jeho jediný prohřešek. A jeho obrovská snaha se všem zavděčit…
Je mi líto, ale ráda knihu vracím zpět do knihovny. Kniha má jen 248stran a já ji četla celé dva dny, což už samo o sobě o něčem svědčí. Ani jsem neměla chuť knihu otevřít a v příběhu pokračovat.
Pokud vás nic z toho neodradilo a jste romanticky a vánočně založeni, určitě doporučuji tuto knihu k přečtení.
Krásné Vánoce všem