VÁNOČNÍ NÁLADA NAHNED

recenze

Vánoční kdože, cože?! (2023) 5 z 5 / foxorous
Vánoční kdože, cože?!

Vánoční kdože, cože?! vypráví příběh všech hrdinů volně navazující série knížek autorky. Mei, Ava, Charlee a Harper se sejdou na chatě, aby společně se svými polovičkami strávily vánoční svátky. Mei Vánoce už od smrti svého tatínka nemá ráda, Ava je ráda, že je nemusí slavit se svými rodiči, se kterými nevychází, Charlee je z Vánoc s kamarády (a Noahem) nadšená a Harper svátky miluje nejvíc na světě. Když se dají všechny čtyři dohromady, vznikne z toho skvělá vánoční oddechovka, kterou nepustíte z ruky. A to – doufám! – i díky fotkám, které jsme společně s holkama a Olou tvořily a nádherným ilustracím a grafice v knížce.

Já si mohla knížku přečíst jako jedna z prvních, takže ještě bez fotek, grafik a všeho toho, podle čeho poznáte knížky Oly na první dobrou. Podle toho jsem poznala, že je to knížky dobrá, páč mi to vůbec nevadilo. Moc se mi líbila vánoční atmosféra, která ze stránek dýchá a feel-good příběh, který Ola do tenké knížky dokázala velmi zdárně nacpat. Jestli plánujete o svátcích spát, prokládat to cukrovím a vánočními filmy, dodejte do tohohle mixu ještě čtení Vánočního kdože, cože?! To vám ty svátky dotvoří k dokonalosti, fakt. :D

Ještě bych ráda vypíchla, že v knížce jsou popsané opravdu americké Vánoce a jsou tak i nafocené, je to tudíž příjemná změna od klasických českých kaprů a Popelky (i když ani na ně nedám dopustit). Holky zdobí perníčky hrdiny z Marvelu, opékají marshmallows a zpívají americké hity, žádný Gott v doslechu. :D

Tím, že hlavní hrdinky už prakticky všechny trochu vyrostly, tak jsem se ráda podívala, jak se mají po pár letech od jejich příběhu a ještě hezčí bylo sledovat vývoj jejich vztahů s klukama, jejich dospívání. Pro fanoušky série je tohle nádherný zakončení a loučilo se mi s potavami už o něco lehčeji.