Napínavá skládačka artušovských legend, lásky a magie

recenze

Mýtonoši (2021) / foxorous
Napínavá skládačka artušovských legend, lásky a magie
Mýtonoše jsem dostala jako recenzní výtik od Humbooku.

Začátek knihy nás hodí rovnou do děje a začínáme smrtí. Hlavní hrdinka Bree přijde o svou matku při autonehodě, což téhle talentované středoškolačce změní život. K Brianě se následně vracíme o pár měsíců později, kdy se stále ještě potýká se svou ztrátou, ale zároveň nastupuje na přípravku na univerzitě. Společně se svojí nejlepší kamarádkou se snaží splynout s tělem zdejšího studentstva, když Bree odhalí existenci spolku mýtonošů. A otevře se před ní svět artušovských legend a neuvěřitelně krásných kluků. :D Knížka se ale kolem nich ale netočí. Naopak se snaží soustředit na Bree a její emoční cestu, na tajemno obestírající smrt její matky a záhadu kolem celé existence spolku a magie, jež je jeho neoddělitelnou součástí. A nejen jeho, ale také samotné Bree. K tomu se přidávají těžší témata, jako jsou rasismus, trauma po smrti blízkého, terapie.

- Bree je sympatická, hodně vyvolená a ani trochu se toho nebojí. Do akce jde bez přemýšlení, bojový umění zvládá po pár dnech a kdejaký kluk z legend jí padá k nohám. Ale stejně tomu tak nějak chcete věřit a celou dobu jí fandíte.
- Kniha je krásně, poutavě napsaná, netáhne se, ani není uspěchaná. Několikrát vás během děje překvapí.

Artušovské legendy + magie + neobvyklá témata, s kterými se Bree musí vypořádat – v téhle rovnici nic nechybí. A vyjde vám láska na první stránku, hehe.

Komentáře (0)

kniha Mýtonoši recenze