Vagina

recenze

Panna (2015) / M4RT122
Vagina
Jedenadvacetiletá Ellie je stále panna a to bere jako svůj životní status. Nic jiného by o sobě říci neuměla. Bere to jako svůj cejch. Zaobírá se pouze tím, jak se tohoto charakteristického rysu zbavit. Do toho kýženého okamžiku se ho alespoň snaží všemi dostupnými prostředky zamaskovat. Zlomovým okamžikem je preventivní prohlídka u lékařky, kdy je Ellie nabídnut test na chlamydie, určený zdarma pro všechny mladé lidi jejího věku. Hrdinka by udělala i nemožné, aby ho potřebovala.
Dál žije pouze svou vaginou. Všechny kluky vidí jako své potenciální „odpaňovače“. Pobavíte se u pasáží, kdy se snaží zbavit pubického ochlupení. Vtipnost knihy je celkově vystavěna na velice otevřeném vyjadřování myšlenkových pochodů panny o své vagině a o jejích teoretických úvahách o sexuálním životě, který ji čeká. Autorka detailně popisuje vše, co se dívce honí hlavou.
Spolu se svou kamarádkou Emmou zakládá Ellie „vlog“. Píšou blogy jen a jen o vaginách a životě s nimi, to vše viděno z pohledu coury Emmy a panny Ellie. Ellie získává svůj sloupek v univerzitních novinách a později je jí nabídnuta i stáž v redakci oblíbeného časopisu.
Zamilovává se do Jacka, získává svého nejlepšího gay-kamaráda Paula. S Jackem získává nové sexuální zkušenosti a nakonec zjišťuje, že být či nebýt pannou, není zas tak životně důležité. Daleko více jí záleží na obnovení kamarádství se svou bývalou nejbližší přítelkyní Larou. Sex prostě v životě není všechno.
Pannu berte jako oddychovou četbu, u které se zasmějete. Zapomenete na starosti všedních dnů. I když hrdinka zrovna řeší svůj životní problém, její postoj a trošku toporné chování vás jistě pobaví.

Komentáře (0)

kniha Panna recenze