V lese visí anděl

recenze

V lese visí anděl (2015) 5 z 5 / Hell_Rihova
V lese visí anděl

Další kniha ze severského prostředí, ale.. Četla jsem spoustu detektivek, ale ještě žádnou tohoto rázu. Kniha vás upoutá hned od prvních stránek a nepustí vás, dokud se doopravdy nedozvíte, kdo je vrah. Nutí vás číst od rána dlouho do noci, a od noci do rána.

V lese vidí anděl je kniha, která popisuje, řekla bych, až morbidní vraždy malých holčiček. Visí v lese, na zádech mají aktovku a na krku cedulku Cestuji sama. Tyto případy otřesou celým Norskem. Každý rodič, který má doma malou holičku se bojí. Každá malá holčička, které je šest let se bojí. Všichni mají strach. Ale andělů v lese přibývá. Policisté si připadají jako na mrtvém bodě, nevidí žádné východisko, nevidí žádné stopy, nedokážou si to spojit. Mia Krügerová nemá úplně jasnou mysl kvůli lékům, neví jak dál, přemýšlí o odchodu. Jenže tenhle případ jí nedá spát. Nedá spát nikomu ze speciálního oddílu. Pachatel se jim snad vysmívá? Dokážou to vůbec vyřešit? Nikdo z nich ještě nic takového neviděl, a to toho zažili u spousty. I oni mají strach, protože nevědí, kolik andělů ve skutečnosti uvidí.
Po celou dobu, co jsem knihu četla, jsem si kladla otázku, jak někdo může být takový, že dokáže zabít nevinné dítě? Jaké hrůzné činy ho k tomu vedou? Mrazilo mě z toho v zádech, když jsem si představila, že by takhle skončil někdo z mých blízkých. Děsivé.

Kniha se mi velmi líbila. Poutavý příběh, skvělá zápletka, zvraty snad v každé třetí kapitole. Čtenář až do poslední stránky neví, kdo skutečně stojí za hrůzami, které se v knize odehrávají. Napětí vládne napříč celou knihou.
Knihu doporučuji vše, kteří milují severské detektivky, mají rádi napětí, a snesou detailnější popisy vyšetřování. Jediné, co mi na knize trochu vadilo, byly malé písmena. Jelikož jsem knihu četla všude a pořád, často se mi stávalo, že mě z ní bolely oči, ale to mi nijak neubralo na dojmu z knihy.