Let duchů

recenze

Let duchů (2017) 4 z 5 / Hell_Rihova
Let duchů

Příběhem nás provází bývalý elitní voják Will Jaeger, který se vzdal kariéry. aby se věnoval své rodině. Jenže jednoho dne, když se svou rodinou táboří v horách mu někdo rodinu unese. Jeho život se tím rázem změní. Rozhodne se po nich pátrat, obrátil by celý svět vzhůru nohama jen aby je našel, ale jako by se po nich zem slehla. Všichni pomalu začínají věřit, že jsou mrtví.
Will se rozhodne odříznout od světa, na kraji světa učí malé děti angličtinu. Jako učitel je velice oblíbený a Will je zde spokojený, protože nikdo neví o jeho minulosti.
Bohužel se ocitne v africkém vězení, kde je brutálně mučen, trpí hlady a špínou a jedinými přáteli mi jsou šváby. Ovšem jeho přátelé na něj nezapomněli. Vysvobodí ho z vězení a napomůžou převratu v zemi, aby se k vládě dostali ty spravedliví. Jen co opustí vězení, se ho pokouší zabít, ale je to vycvičený voják a snadno se nevzdává. trvá pár dní, než se úplně zotaví z teroru, který prožíval ve vězení.
Doma na na něj čeká nehezké překvapení, že jeho velice dobrý přítel Andy Smith spáchal sebevraždu. To se mu ale nezdá, na to znal kamaráda moc dobře. Je postaven před rozhodnutí, které by mohlo změnit celé dějiny. Dostal nabídku vést tým deseti lidí, kteří by měli seskočit z letadla někde nad Amazonií a pátrat po vraku letadla, jehož kořeny sahají až do druhé světové války. Will si není jistý, jestli by úkol měl vzít, protože ze všeho nejvíce chce najít svou rodinu, věří totiž, že jsou stále naživu. A třeba i zjistí, jak to doopravdy bylo, jestli Andy sebevraždu spáchal, nebo mu někdo pomohl.
Na pár dní se vrátí domů, aby zjistil, že to, co mají najít v tom pralese může mít něco společného s tím, jak jeho žena a syn zmizeli. Netuší, proč by to měl někdo dělat, nevidí žádná vodítka. Rozhodne se tak, že výlet, záchrannou misi podnikne. je odhodlaný, je silný a má s sebou ten nejlepší tým. Nikoho z nich nezná, to mu dělá jediné starosti, protože neví, zda-li jim může stoprocentně důvěřovat. V jeho týmu jsou ženy i muži různých národností, budou se chovat jako bratři, když dojde k boji?
Hned při výsadku z letadla se stane něco, co Will nechtěl a od této chvíle začíná boj na život a na smrt. Will a jeho tým se bude muset vypořádat s nástrahami džungle, jako jsou pavouci, kajmani a dravé ryby. Ale mají za zády mnohem většího nepřítele, který se tak snadno nevzdá. Podaří se Willovi a jeho skupině přežít a dostat se ze spárů Amazonského pralesa?
Tento napínavý, dobrodružný thriller si mě získal od první stránky, kdy jsem se ponořila do děje tak, že jsem jen těžko mohla přestat číst. Kniha byla velice napínavá, představovala jsem si prostředí Amazonského pralesa. Jediné, co mi dělalo problémy byly technické výrazy, co se týče zbraní a vojenských zkratek. Také jsem si místy musela překládat německá slovíčka, ale jelikož byl děj propojen s druhou světovou válkou a toto téma mám velice ráda, dodávalo to vyprávění autentičtější nádech. Budu se těšit na další díly, protože ten konec skončil tak, že už teď se nemůžu dočkat pokračování.
Knize jsem dala 4*/5*. Knihu mu věnovalo nakladatelství Jota jako svůj recenzní výtisk a tímto jim
mockrát děkuji, že jsem si mohla přečíst tuto zajímavou a napínavou knihu, protože sama bych si nejspíš nekoupila.