Tajemství, záhada, napětí – to vše je kniha Krev démona

recenze

Krev démona (2017) 3 z 5 / Hell_Rihova
Krev démona

Pro ty, kteří již četli předešlé knihy Ďáblova lest a Ztracená brána nebude žádné překvapení, že i v této knize se znovu setkáváme s trojicí doktorem Runou, komisařem Sumarou a inspektorkou Šímovou. Tato trojice řeší další záhadný případ, kdy na zámku Stráž nad Nežárkou je nalezena uříznutá lidská hlava. Po těch případech, které spolu vyšetřovali je jim hned jasné, že se nebude jednat o obyčejné vraždy, ale o vraždy, které v sobě budou mít hlubší, satanistický podtext. Tělo mrtvého je nalezeno v lese na jakémsi obětišti. Mrtvola nemá pravou ruku. Runovi začne běhat hlavou, co to má za význam. zatím netuší vůbec nic. Vyšetřování Runu zavede do kostela sv. Jana Křtitele v Jindřichově Hradci, kde jsou na stěnách vyobrazeny zvláštní templářské symboly. Pomalu mu začnou docházet další spojitosti, tuší, co ho čeká na konci objevení, ale zatím si to vše nechá pro sebe.
V kostele sv. Jana Křtitele se objeví záhadná Ingrid, která natáčí dokument a rozhodne se Runu zapojit do natáčení, aby jí pověděl něco o záhadných symbolech. Cosi je k sobě přitahuje. Runa se stále více přibližuje k odhalení tajemství. A poté, co je nalezena další mrtvola, tentokrát ženy, už nepochybuje o tom, že vrah se snaží o vyvolání velice temných sil z podsvětí, sbírá kusy lidské těla a je mu jasné, že pouze u druhé oběti to neskončí.
Policie se nemá čeho chytit jediné co všechny vraždy spojuje je, že jim chybí kusy těla a jsou zavražděny jakýmsi podivným rituálem. Zatím nenašli žádné hlubší spojení. Vrah jim stále uniká a nikdo nemá ponětí, kdo bude další na řadě.
Jednou když Šímová se Sumarou vyšetřují v kostele, se stane něco zvláštního, kdy inspektorka jen o vlásek unikne smrti. V kostele se pohybovala jakási postava v bílém plášti s helmou na hlavě. Templář? Ale proč? Podaří se jim zastavit šíleného vraha, který se nebojí nikoho a ničeho?
Kniha volně navazuje na předchozí knihy Ďáblova lest a Ztracená brána. Já jsem jako první četla Ďáblovu lest a hned na to Krev démona a až poté jsem si uvědomila, že mi chybí Ztracená brána, tak jsem to ihned napravila a Ztracenou bránu jsem si objednala, abych měla všechny tři knihy při sobě. Krev démona se mi líbila úplně stejně jako Ďáblova lest. Sice jako u předešlé knihy mi občas dělalo problém pochopit náboženské věci, ale tato tématika spojená s dávnými pověstmi, ztracenými poklady, historií se mi velice líbí. Příběhu nechybí napětí, kniha má spád a čte se velice dobře. Vřele doporučuji těm, kteří se zajímají o historii, tajemné symboly a mají rádi napínavé příběhy.