V hloubce a jednoduchosti je obrovská moudrost

recenze

Medicinské karty (2017) 5 z 5 / RenataP
Medicinské karty

Měla jsem před těmito kartami hluboký respekt - protože šamanskou a indiánskou moudrost mám spojenou i se všemi těmi temnými stránkami lidské bytosti. A většinou karty i knihy na toto téma bývají těžší pro našince a pro naši kulturu. Nejsme zvyklí čerpat moudrost ze života zvířat.
Tohle je ale skvělá možnost, jak se to naučit.

Nedostatky bych na těchto kartách a knize nehledala. Téměř nejsou. Snad jen mě osobně se moc nelíbí obrázky na kartách, jsou na mne velmi jednoduché a v podstatě staticky mrtvé. Uvítala bych barvité obrazy se spoustou detailů a nádhernou atmosférou. Jenže jsem se zase na druhé straně setkala s názorem, že právě ona jednoduchost dává jinému člověku tu hloubku intuice, kterou by barvitý obrázek rušil. Takže tohle si musí každý čtenář rozhodnout sám.

Na druhé straně je totiž knížečka. Příručka, která je doslova k nezaplacení. Z té jsem čerpala nejvíce. Příběhy zvířat, významy karet, jednoduchá a přitom hluboká logika vlastností a životního stylu každého zvířete. Jak ho vnímají domorodí obyvatelé... Co jim přináší, co jim symbolizuje? Jak komunikuje s jinými zvířaty. To jsou všechno drobnosti, která vám stránku po stránce jdou přímo pod kůži a vy se přistihnete po chvíli, že už do jisté míry předjímáte významy těch zvířat, která jsou na řadě a která se chystáte číst.

Jak všechno dává smysl...
Přesně tak, jak má!
A doporučuji i pro výklady, mám s nimi skvělou zkušenost, kdy tyto karty dokázaly vyhmátnout i problémy, které si člověk sám sobě těžko přiznává.
Renata Petříčková

Medicinské karty Medicinské karty Jamie Sams

Medicinské karty vycházejí z dávného učení amerických indiánů. Ti považovali zvířata za průvodce, kteří nám mohou pomoci nalézt harmonii a rovnováhu na naší životní cestě. Tyto karty jsou nádhernou pomůckou pro osobní růst. Kromě ... více