Umění klamu

recenze

Londýnský případ (2017) 5 z 5 / Ivuska.09
Londýnský případ

Londýnský případ představuje už čtvrté setkání s Bridget Hodgsonovou. Ti z vás, kteří si sérii Záhady porodní báby od Sama Thomase oblíbili, si určitě nenechají ujít ani tento díl. A pokud jste se naopak ještě s těmito knihami nesetkali, máte se dle mého názoru na co těšit.

Vzhledem k tomu, že já tuto sérii už dobře znám, věděla jsem, že mě i Londýnský případ bude bavit. Hlavní hrdinku Bridget Hodgsonovou jsem si oblíbila a těšila jsem se na její další dobrodružství. Po událostech z předchozího dílu byla Bridget se svou zástupkyní Marthou vyhošťena z Yorku. Odešly na její statky v Herfordu a strávily zde už tři roky. Jejich život byl po celou dobu poklidný - snad až příliš. Myslím, že ani jednu z žen tento nový způsob života neuspokojoval. Brzy však dochází k události, která jejich venkovské vyhnanství v Herfordu ukončila. Bridget obdržela dopis, ve kterém jí bylo sděleno, že její synovec Will, jenž je zároveň snoubencem Marthy, je vězněn v londýnském Toweru. Je jasné, že se obě ženy okamžitě shodnou na tom, že mu musí pomoct.

Svět je kruté místo. Nezáleží mu na ničích přáních a touhách.

Londýn je nebezpečným místem pro dvě osamocené ženy. Pokud ale Bridget s Marthou už dobře znáte, tak víte, že se jen tak něčím nenechají zastrašit. Musí sice přistoupit na určitou dohodu, která se ani jedné z nich příliš nezamlouvá, ale vše dělají takovým způsobem, který co nejméně odporuje jejich svědomí. Samozřejmě by to nebyla Bridget, aby se nepřimotala ke komplikovaným a podivným porodům nebo nezapletla do politických sporů.

Občas to jediné, co můžete udělat, je vyvolat pořádnou melu.

Mně se tato série prostě líbí. Baví mě pozorovat pátrání, ve kterých jako "vyšetřovatel" vystupuje porodní bába. A navíc obvykle bývá nejschopnější postavou z celé knihy. I v tomto díle se dočkáme toho, že porodní bába vyšetřuje vraždu. A tentokrát si musí dávat opravdu velký pozor, aby se z nepřátel zavražděného nestali také její nepřátelé. Bonusem je to, že na Bridget po několika letech čeká také láska - ve hře bude dokonce i manželství.

Zakázaná láska, zrada, vražda, hrozba povstání. Příběh zkrátka oplývá vším, o co čtenáři stojí. Autor má navíc velký talent na to, aby každá kapitola končila v tom nejlepším. Takže je těžké, dát knihu z ruky.