To, co našli jeden v druhém je skutečně k nezaplacení.

recenze

K nezaplacení (2015) / TerezaMondeková
To, co našli jeden v druhém je skutečně k nezaplacení.
Ivan Everley má titul lord. Je třináctý baron Rothvale, ale přiznává, že je tím posledním, kdo by měl spravovat neocenitelnou sbírku uměleckých obrazů. Ivan je výborný v lukostřelbě, je veřejně známou osobností, ale hluboko uvnitř je jen obyčejný člověk, který v srdci ukrývá hodně bolestivou jizvu ze zrady. Nikdo nezná pravdu. Dokonce ani jeho bratranec Ethan Blackstone.

Gabriela Hargreavová je vcelku obyčejná dívka. Má úžasné přátelé, studuje obor, který miluje, ale i ona je hluboko uvnitř bolavá. Ale její život se změní jednoho dne na Mallertonově galavečeru. Později se stydí za to, co se tam stalo a nemůže na to přestat myslet. Proto je ráda, že dostane nabídku, aby jela do Irska a pracovala na jednom panství Donadee. Bude pracovat na obrazech, které patří rodu Rothvale. Ale ani v nejhorším snu, nečekala, kdo bude její zaměstnavatel.

Ivan čekal, že přijde na jeho panství stážista, ale byl v šoku, když zjistil, že je to stážistka. Později Ivan zjistí, že Gabriela není tou ženou, jakou se domníval, že je. Uvědomil si, že udělal obrovskou chybu a chce ji napravit, proto je odhodlaný být trpělivý a čekat, až mu život do cesty znovu přivede zelenookou krásku, na kterou nemůže přestat myslet. A k jeho štěstí... nebude muset čekat dlouho.

Ukázka:
Ben si všiml, že přicházím, natáhl ruku a pobízel mě, ať jdu k nim. „Gaby, tohle je Ivan, Ethanův bratranec a zároveň svědek na svatbě. "
Usmála jsem se, připravena střetnout se tváří v tvář s mužem, který bude mým partnerem po celý víkend. Netřeba se chovat nepřátelsky. Doufala jsem, že bude tak milý, jak vypadá...
Začal se ke mě otáčet.
„Ivane, tohle je Gaby, Brynnina svědkyně"
Nejdřív jsem si všimla jeho vlasů. Tenhle ty vlasů si prostě zapamatujete.
Pak jsem rozpoznala tvar ostře řezané čeliti, když pootočil hlavou.
Nakonec to byly oči, které mi domněnku potvrdily. Ty podmanivé zelené oči, které mě potřetí v životě spoutaly.
Ne, to přece nemůže být on. Ivan. Ivanhoe.
To přece nemůže být pravda.
Ale byl to on. A Ivan bylo jeho jméno. Když jsem si uvědomila, že mi řekl své celé jméno, polila mě vlna zoufalství. Představil se okamžitě, když jsme se podruhé potkali. Předtím, než se všechno pokazilo. Otočil se tehdy ke mě ze sedadla řidiče a řekl:
„Gabrielo Hargreavová, rád vás poznávám. Ivan Everley, dědic tohohle všeho... a samozřejmě taxikář ztracených amerických studentek výtvarného umění."
Všechna kolečka do sebe najednou zapadla. Na místě, přímo uprostřed nádraží, jsem zkameněla. Teď už mi dávalo smysl, o koho jde a proč se tenkrát objevil na Mallertonově galavečeru. Jaké má konexe s Paulem Langleym a s univerzitou.
Brynne chtěla, abych se s ním setkala. Snažila se nás seznámit, než se jí život převrátil vzhůru nohama kvůli nečekanému těhotenství a smrti jejího otce.
Jak to, že jsem na to nepřišla dřív?
Ivan Everley je Ethanův bratranec, který vlastní dům plný obrazů...
A teď jsem úplně v háji.
Zvedla jsem bradu, stála tam a čekala, až na mě vykřikne. Můj příslovečný krk natažený na špalku a připravený na jeho sekeru.
Ale nic takového se nestalo.
Ne, místo toho po mě blýskl úsměvem, který mě udeřil přímo do hrudi, a natáhl ruku.
„Gaby, jsem rád, že tě konečně poznávám. Ethan mi o tobě už několik týdnů vypráví."
Zírala jsem na jeho ruku a pak jsem stočila zrak k tváři.
Naprosto klidně a vyrovnaně pokračoval se zničujícím úsměvem, pořád držel nataženou ruku a čekal, až ji uchopím.
Předstírá, že jsme se nikdy nesetkali.
Celé mě tělo dočista ztuhlo.
Díkybohu předstírá, že jsme se nikdy nesetkali.
Stála jsem na místě jako němá a vnímala, jak se ve mě rozlévá vlna úlevy.
Ben si odkašlal a zeptal se. „Jsi v pořádku, lásko?"
Filan mi položila hřbet dlaně na čelo, aby si ověřila, jestli nemám horečku. „Gabriellen?"
„Vypadáš, jako bys právě spatřila ducha, Gaby," poznamenal Ivan tiše a tázavě ke mě naklonil hlavu. „Doufám, že jsem tě nevyděsil." Jeho hluboké zelené oči jiskřily pobavením. Jejich barva byla v plném denním světle ohromující.
„Ivane, a-a-hoj," vydechla jsem, „ne, ne-nevyděsil." Uchopila jsem nabízenou ruku a ucítila horko jeho kůže. Potřásli jsme si. Z mých se draly jen samé bláboly, ale nedokázala jsem přesně popsat jaké, protože jsem měla problém ovládnout dech, abych alespoň něco řekla.
Pak na mě zamrkal. A pohladil mě ukazováčkem po dlani, když ruku odtahoval.
Z hrdla mi uniklo tiché zasténání.
Cítila jsem, jak na mě všichni hledí a nejspíš přemýšlí, jaká nemoc mě u všech ďasů právě skolila. Ivan vypadal pozitivně škodolibě. Sakra.

Gabriela se mi líbila. Byla mi sympatická hned v knize Nahá. Gabriela byla citlivá, hodná, přátelská, ale i hodně opatrná a bolavá. Během náznaků, které v knize byli, tak to vypadalo... jako zklamání v lásce. Ale moc se těším, až se příběh odkryje v dalším díle.

Ivana jsem na začátku moc nemusela. Nafoukaný, arogantní, odtažitý, rozkazovačný, všechno ví nejlépe, ale jak kniha pokračovala, tak tohle byla jenom jeho maska. Když svou masku pomalu odkládal, tak se ukázalo, že je ohleduplný, empatický, milý, galantní, něžný, ale taky hodně citlivý. Nasadil si tuhle masku po velké zradě. Nevěřil, že ještě nikdy najde ženu svých snů, takže když ji našel, tak dělala všechno, co musel, aby ji získal a věřila mu. Ivan je muž, který vždycky dostane, co chce.

Jsem milovnice umění, takže když tím kniha začala, tak jsem se odrhnout nemohla. U knihy jsem se i dost pobavila. Setkání hlavních hrdinů, kterých bylo více, taky u oslovení můj lorde. Nebo když Gabriela jela na paství... Ale upřímně, kdyby někdo mě, řekl to, co Ivan řekl Gabriele na panství, tak bych tomu člověku vrazila dost velkou ránu.

Ani tahle kniha v celku nezklamala, poutavá od samotného začátku. Zajímavé první setkání hlavních hrdinů, vlastně i druhé a třetí. U knihy jsem se několikrát zasmála a to nejen při setkání hlavních hrdinů, ale i při oslovení Nechybělo ani obrovské sexuální napětí, které končilo žhavým sexem. Byla jsem ráda, že jsme se setkali s bývalými hlavními hrdiny, jejich příbuznými a i přáteli. Líbilo se mi, že se v tomhle díle autorka zabývala svatbou Ethana a Brynne. Ale jsem strašně zvědavá na tajemství obou hlavních hrdinů.

Sice mi vadí, že je kniha tak krátká, ale jestli jsou další díly, tak je to pochopitelné. Proto jsem se rozhodla, že dám plný počet. Kromě dílky příběhu... nemůžu knize nic vytknout.

kniha K nezaplacení recenze