Terapeutická kniha pro duši. Život naživo

recenze

Život naživo (2015) / RenataP
Život naživo

Nejenže je to terapeutická kniha pro lidskou duši plná příběhů lidí, jež prošli mimořádně těžkou životní situací, těžkou nemocí nebo jinou formou ohrožení své existence, ale je to také dobře poskládaná ryze ezoterická kniha. Záleží na tom, v jaké jste zrovna náladě, a která z těchto dvou podob knihy vás více osloví.

Podotýkám, autor probírá všechna fakta, často důvěrně známá a často přebírána bez hlubšího významu. Zabývá se také náboženstvím a jeho překrucováním. Vše citlivě a čtivě zakomponoval do svého příběhu, příběhů lidí kolem sebe, svých klientů a vše má jemnou posloupnost jeho vlastního zrání. Nachází podobenství, hledá a nalézá smysl života, jeho výzvy, způsoby, jak žít.

A velmi často ve svých slovech používá slovo „nepřekážet životu samotnému.“ A to jak depresí, tak výčitkami, žárlivostí nebo sebelítostí. Tyto dvě posledně jmenované dokonce považuje za nejvíce destruktivní emoce, které nám mohou výrazně v životě podkopnout nohy. Autor si pohrává s představami, se svými názory, nachází svou vlastní moudrost, před kterou musíte smeknout. Je to terapeut lidských duší na svém místě.

„Duální svět byl stvořen především k možnosti sloučení protikladů a ke vzájemné spolupráci vedoucí k vývoji lidského ducha a nikoliv k rozporům a válkám, jak je v současné civilizaci na denním pořádku. Velmi často se snižujeme k pouhému předstírání vnitřního pojetí skutečnosti za pomoci vnějších a nebezpečných nástrojů či peněz nebo technologií schopných v jediném okamžiku zničit celý svět. Vězíme uprostřed vychýleného konceptu života, jehož původním architektem, a nikoliv jediný, je Archanděl Lucifer, k jehož tvorbě se přidala téměř třetina obyvatel nejvyšší světelné oblasti. Jeho koncept není zlý nebo úmyslně chybný. Nebyl navržený ani v přímém rozporu s Božími zákonitostmi ve stvoření, ale byl nedostatečně vyzkoušený…

…Tím, že dílo neobsahuje světelný střed, musel Lucifer světlo „sesbírat“ zrcadlovým vnějším efektem odrážejícím skutečnost, ale již bez věčného života a Lásky. Byl to tvůrčí čin nemající ve stvoření do té doby obdobu, a který svým způsobem rozšířil působení ducha ve hmotnosti svým vyžitím a světelnými schopnostmi zasahovat podle potřeby do vývoje hmoty. Zároveň však způsobil ochlazení a přílišné zhuštění světla v nižších oddělení stvoření.“

Tak to je jedna z malých ukázek specifického tématu, které Vladimír Kafka nakusuje zhruba v polovině knihy. Většina knihy se však zaobírá lidskými osudy, hledání přirozenosti člověka, řešení vnitřních konfliktů a nacházení životní rovnováhy v dobách dobrých i zlých. Povídá a velmi zajímavým způsobem vypráví o svých vlastních dnech a pádech, o chvílích temné prázdnoty, ve které nakonec našel drahokam, který mohl vynést ve své duši na povrch. Nachází Boha, ale není to ten, kterého jsme si vymysleli jako „trestajícího rodiče“. Nachází naše nitro, které má úplně jiné metody naší „výchovy“. Příjemná kniha, moudré čtení, vzpruha pro každého, kdo se ocitl na obtížné cestě nebo na konci svých sil. Ještě to není konec. Když to ještě dobře nedopadlo, není to konec.

I to mne napadalo často při čtení Života naživo.
O autorovi:
Vladimír Kafka se narodil v roce 1963 v Praze, kde dnes bydlí a pracuje. Absolvoval Akademii výtvarných umění v intermediálním ateliéru prof. Milana Knížáka a svoje díla vystavoval v řadě předních galeriích u nás i za hranicemi. V 80. letech minulého století byl spoluzakladatelem legendárních výtvarných Konfrontací na Svárově a výrazně se podílel na tvorbě české umělecké scény devadesátých let.

Od roku 1994 se aktivně věnuje především lidem s onkologickými chorobami a dalšími závažnými zdravotními problémy. Pořádá přednášky a semináře po celé republice, které jsou převážně zaměřeny na vnitřní podstatu člověka a důsledky jeho rozhodnutí. Jeho názory jsou publikovány v tisku, rozhlase a televizi. Spolupodílel se na vzniku knihy Rok 2012 - šance pro každého, která vzbudila velkou pozornost. Její úspěch se stal impulsem k sepsání díla Minulost je mrtvá, život začal právě teď. Knihu Život naživo napsal na základě svých dlouholetých zkušeností s onkologicky nemocnými pacienty a jejich životními osudy. Popisuje v ní, jak lze prožít smrt zaživa, utkat se sám se sebou a posunout svoje vědomí na vyšší stupeň. Přibližuje autentické příběhy lidé, kterých byl osobně aktivně přítomen. V jeho podání se tak mohou stát inspirací pro ty, kteří se ocitli v podobně náročné životní situaci.
Vydalo nakladatelství Eminent, 2015, www.eminent.cz
Zdroj: Renata P, esoterikweb.cz