Tanec, luxus, intriky

recenze

Hotel Buckingham (2022) 3 z 5 / Knihomolka97
Hotel Buckingham

Hotel Buckingham mě zaujal na první pohled hezkou obálkou, ale moc jsem nevěděla, co od toho vlastně čekat.

Kniha je plná popisů, tance a luxus z ní přímo srší.

Máme vyprávěno v er-formě a vystupuje zde vícero postav. S každou se postupně seznamujeme a zjišťujeme jejich minulost či tajemství, které se někteří snaží skrývat. Tanečník Raymond, pokojská Nancy, tanečnice Hélène, bohatá a rozmazlená slečna Vivienne a další.

Příběh se odehrává v Londýně, převážně v Hotelu Buckingham, roku 1936 za vlády krále Eduarda VIII. od sprna do prosince.

Jedná se o relativně odpočinkové čtení, kde jde především o to prostředí, politiku, dobu, samozřejmě tanec a atmosféru, kterou do sebe člověk při čtení vstřebává. Autor také skvěle popsal třeba nejistotu lidí ohledně Eduardovi abdikace.

První polovina knihy není tak záživná, ale druhá je o něco svižnější a zajímavější. Odkrývají se tajemství, intrikuje se. K jedné postavě jsem si nedokázala dlouho vytvořit vztah. Neveděla jsem, zda ji nenávidět nebo litovat. Na jednu stranu jsem její počínání a pohnutky v průběhu začala chápat, na druhou mě ale stejně neuvěřitelně vytáčela.

Občas se objevila nespisovná řeč a ze začátku mě to upřímně docela rušilo při čtení, ale zvykla jsem si.

Romantická linka, která se vyvíjela poměrně nenápadně, byla pěkná a pasovala tu.

Suma sumárum za mě lepší průměr 3,5⭐️/5⭐️