Mizera

recenze

Mizera (2024) 5 z 5 / Knihomolka97
Mizera

Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce s Albatros Media.

Hlavním hrdinou je zde muž, který se mihnul už v knize Lovec a věřím, že nejsem jediná, která se těšila na jeho příběh. Není to nikdo jiný než Cillian Fitzpatrik.
Lovec alias Hunter byl moc fajn, ale Mizera je prostě VÍC. Víc emotivní, víc temný, víc sexy.

Cillian je chladnokrevný, bezcitný, sarkastický, odhodlaný dosáhnout bohatství za každou cenu, ať si o něm lidi klidně myslí to nejhorší. Ovšem po té, co mu vstoupí do života Persephone, začne se jeho život ubírat jiným směrem, než si ustanovil. Okolnosti ho přinutí udělat něco, čemu se tak dlouho vyhýbal.
Kill není klaďas, nepotrpí si na sladké řečičky, ba naopak umí svými slovy velice ublížit a užívá si to.

Persy je naopak milá, sympatická žena, krásná, dobrosrdečná, zároveň ale houževnatá a když to situace vyžaduje, dokáže hrát i špinavou hru. Budete s ní soucítit a budete jí fandit, to mi věřte. Jak obvykle nemám ráda naivní hrdinky, tak u Persy mi naivita nevadila a to je co říct.

Ústřední dvojici jsem si zamilovala a jejich příběh úplně hltala, vyšší věkový rozdíl byl třešinka.
Ve vyprávění se střídají a zvláště Killovy kapitoly stojí za to. Nečekala jsem, že se u knihy i zasměju, ale jeho myšlenky, hlášky, umíněnost dosáhnout svého "poslání" mě dokázaly rozesmát. Mimo části, kdy bych ho nejradši nakopla.
Jeho tajemství jsem odhadla jen z malé části.

Žhavé momenty jsou tu v přiměřné míře, upřímně jsem jich čekala víc, ale takto je to ideál.
Chtěla bych ještě zmínit tetu Tildu a mrak, což příběhu dodalo takové zvláštní kouzlo. :)