Tajomný cudzinec

recenze

Tajomný cudzinec (2022) 5 z 5 / beatrica4102
Tajomný cudzinec

MARTINA JAKUBOVÁ - TAJOMNÝ CUDZINEC

Človek si sadne ku knihe, urobí si pohodlie, vypne sa z tohto sveta a nechá, aby ju kniha zahltila...takto si predstavujem ideálne čítanie a takto to aj robím.

Začala som čítať tento príbeh, od prvej strany to vyzeralo ako sexi románik, plný humoru a vášne. Ale dostala som takú "studenú sprchu" (a nie raz pri čítaní), že som ostala v šoku! Neuveriteľné, ako autorka vie obrátiť dej na úplne iné koľaje! V tomto je fantastická! Absolútne ani náznak toho, čo sa bude diať a, paff, príde tá spomínaná studená sprcha a iba som žmurkala na knihu s otvorenými ústami.

Veríte v lásku na prvý pohľad? Že sa dá do niekoho "buchnúť" behom pár hodín?

Ema pracuje, ako čašníčka, kým jedného dňa do podniku nepríde tajomný cudzinec, Matt. Hneď medzi nimi preskočí iskra, flirtujú a potom spolu trávia spoločnú noc. Noc, po ktorej Matt bez slova zmizne.

Prejde veľa času a Ema stále nevie zabudnúť na tú noc. Odsťahuje sa do Anglicka k tete a začne tam nový život. Stretne sa s Maxom, s ktorým začne chodiť. Všetko im spolu klape, kým ich nepozvú na rodinnú oslavu jeho mamy.

Ako sa dostane do "obrazu" znovu Matt? Dostane Ema odpovede na otázky, ktoré ju trápia viac mesiacov? Prečo zmizol Matt a aký vzťah má s Maxom?

Zrazu tu máme ľúbostný trojuholník. Ako sa rozhodne Ema?

Matt a Ema mi boli veľmi sympatickí od začiatku. Dala sa z nich cítiť mladá energia, vzrušenie a veľmi som mala rada ich podpichovanie a flirtovanie. Spájala ich okrem tohto aj hudba. Ale potom sa stalo niečo, kvôli čomu sa Matt zmenil. Jedna nehoda, ktorá mu zmenila celý život a hlavne seba samého.

Tak ako Max zareagoval, tak klesol v mijich očiach úplne na nulu. Nepoviem, že si zaslúžil čo sa mu na konci stalo, ale nevedela som ho ľutovať.

Odporúčam túto skvelú knihu. Je v nej všetko, čo človek potrebuje pri čítaní. Vzrušenie, vášeň, humor, nečakané zvraty v príbehu, ale aj zrada priateľa, krutosť a neodpustiteľné správanie muža voči žene.

Tajomný cudzinec Tajomný cudzinec Martina Jakubová

Ema sa ocitá ako v scéne z Casablancy, keď dverami jej baru vchádza príťažlivý Matthew. Okamžite medzi nimi zafunguje chémia a všetky rozumné rozhodnutia idú bokom. Sexi hudobník ju dočista poblázni, no o to bolestivejšie je Emino... více