Stinné stránky popularity

recenze

Příběh čarodějnictví (2021) 4 z 5 / Vendea
Příběh čarodějnictví

Magické společenství se konečně dočkalo rovnoprávnosti ve všech královstvích díky porážce Sněhové královny, kterou má na svědomí Brystal a její Rada víl. Brystal si ale jako Kmotřička víla rozhodně neoddechne. Spousta úkolů a pomoc lidem je všechny neuvěřitelně vyčerpává a čas na odpočinek není. A to není vše. Na scéně se objevuje tajemné společenství, které chce magický lid svrhnout a Brystal zabít. Dokáže Brystal s přáteli zabránit nové hrozbě, která by mohla mít za následek vyhlazení veškeré magie?

Příběh navazuje přesně tam, kde skončil první díl a ukazuje následky Brystaliných činů. A že je rozhodně co ukazovat. Colfer nenásilnou formou představuje, jaké následky a zodpovědnost s sebou nese rychle nabitá popularita. Série je primárně určena mladším čtenářům v žánru middle grade, užijí si ji ale jistě i starší čtenáři (jako třeba já).

Druhý díl je o trošku méně akčnější než jednička, ničemu to ale rozhodně nevadí. Autor se v první řadě věnuje psychologii postav, jejich vztahům a následkům jejich rozhodnutí. Objeví se i letmý náznak romance.

Knížky Chrise Colfera jsou pro mě srdeční žáležitostí a moc ráda se k nim vracím. První díl nové série mne příjemně překvapil, a tak jsem doufala, že se pokračování ponese na podobné vlně. A zklamaná jsem nebyla. Velmi jsem ocenila, že se Chris zaměřil především na postavy a jejich vztahy, protože to je něco, co mě v knihách vždy baví a nezklame. A povedlo se mu to. Brystal se i přes své zásluhy stále chová jako mladá puberťačka a i přes svou zodpovědnost se podle toho i chová.

Dalším plusem je i náhled do říše čarodějnic, které v Zemi příběhů moc prostoru nedostaly a byly vyobrazeny spíše negativně. A i když dvojka nebyla tak akční, vůbec to nevadilo. Odhalení novéhé záporáka mne sice nijak nepřekvapilo, na druhou stranu jsem ale zvědavá, co s tím autorem provede v závěrečném díle. Určitě to bude jízda!

Sérii bych doporučila všem milovníkům Colferovy tvorby, kteří hledají svižnou middle grade inspirovanou pohádkami se silnou hlavní hrdinkou, partou víl a společností, ve které ženy nemohou číst.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji Albatrosmedia.cz.

Celá recenze na:
vendeadreams.blogspot.cz

Komentáře (0)