Štěstí si tě najde

recenze

Štěstí si tě najde (2023) 4 z 5 / Knihomolka97
Štěstí si tě najde

Prvních pár stran jsem si říkala, že jsem asi sáhla vedle a příběh bude spíš pro starší čtenáře. To jsem se ale spletla.

Kate se po rozvodu těší, že bude cestovat a užívat si svobody, jenže se nečekaně musí postarat o třináctiletou Tilly, dceru svého ex-manžela. Ani jedna není příliš nadšená, ale snaží se s celou situací smířit. Ani Olivia, stárnoucí herečka, neprožívá nejlepší období. Když všechny tři svede osud dohromady, vznikne mezi nimi neočekavané přátelství...

Je to krásný a hlavně dojemný příběh, který pohladí po duši.
Krásná ukázka toho, jak se může život během několika okamžiků změnit k horšímu tak lepšímu a jak záleží s jakými lidmi se člověk zaplete.

Kate, Tilly i Olivii jsem si moc oblíbila, prožívala s nimi jejich strasti i radosti.
Až na ten pomalejší začátek se kniha četla moc dobře a byla poutavá až do samého závěru. Nechybí pár dramatických momentů a příjemná je i romantická linka.

Nemám ale ráda nedořesené záležitosti a tady mě jedna taková mrzí. Na druhou stranu je to takto možná přece jen lepší. Kdoví, jak co by se změnilo, kdyby... :)
Ale na kdyby se nehraje a pravděpodobně by se stejně nezměnilo nic. Některým lidem svědomí nic neříká.