Správné otázky od Debbie Ford: Jednoduše a přesně - k životu!

recenze

Správné otázky (2016) / RenataP
Správné otázky

Podle autorky máme tak deset základních otázek, které když si položíme před každým životním rozhodnutím, nasměrují nás správně - postupně vám dojde, že vás nasměrují tam, kde se nebudete cítit vyčerpaní, podvedení a okradení životem. Je až s podivem, jak jednoduchý život je. Jak jednoduché jsou otázky, které si položíme a rázem budeme vědět, KUDY se ve svém životě dát.

Pro příklad dám jednu otázku z knihy....
Pro mne byla nejzásadnější otázka hned jedna z prvních - přibližuje vás to k vašemu životnímu cíli? Je to asi nejhlubší otázka a také nejobtížnější na odpověď, protože právě v tuto chvíli máme sklony se omlouvat, zdržovat se, brát ohledy na jiné a uniká nám, že pouze, pokud budeme sami směřovat tím správným směrem, jsme schopni zajistit také potřeby druhých, jsme schopni s úsměvem dělat kompromisy. V knize Správné otázky najdete ještě mnoho dalších, je jich celkem 10 a mají vás podle autorky dovést k jedinečnému životu.

Já doplním, že je to život jak jedinečný, tak také smysluplný, život, ve kterém se budete každé ráno budit s tím, že vás čeká nový den a že se na něj těšíte. A uléhat s tím, že jste tento den vykonali něco pro sebe, třeba i pro jiné, ale že to prostě nebyl zbytečný den. A kdyby tato knížka uměla jen toto - už tak je to PŘEVRATNÁ ZÁLEŽITOST.

Kniha je motivující, až občas burcující

Přesto kniha neuvěřitelně laskavá, přímá a bez vytáček dokáže vypíchnout naprosto zásadní věci!

Správnou otázku „Přinese mi tato volba dlouhodobý užitek, nebo jen krátkodobé uspokojení?“ byste si pak měli položit zejména tehdy, když se vyplnění vaší touhy stále ztrácí v nedohlednu, když se rok za rokem svému cíli ani nepřiblížíte a nedaří se vám vymanit se ze zažitých vzorců chování.“

Ke konci knihy mne překvapilo, že o Debbie Ford už bohužel můžeme mluvit pouze v minulém čase, ale o to více si její knihy vážím, protože ona byla jednou z prvních, kdo se do takové hloubky začal zabývat duchovnem, i když v tomto případě je to spíše čistá psychologie mířená naprosto přesně.
Je to kniha, ve které nám asi dala to nejlepší, co za ty dlouhé roky, ve svých knihách napsala, rozdala...
Kniha naprosto bez výhrad, ani mi nevadí, že je poměrně malá, úzká, ale je v ní čtivě, stručně seřazeno to nejlepší, co můžete chtít. A úplně to stačí! Není prostě co dodat.

O autorce:
Debbie Ford byla mimořádně uznávanou odbornicí a průkopnicí v oblasti sebe rozvoje a autorkou mnoha knih, které se věnovaly hledání těch odvrácených tváří lidské psychiky a duše a hledajících cestu zpět. Její kniha The Dark Side of the Light Chasers (1998) se stala bestsellerem a od té doby se věnovala také workshopům, vyučování svých teorií a byla častým hostem ve známých televizích pořadech (např. u Oprah, Good morning America, Larry King live apod). Ve svých knihách prokázala mimořádný talent nahlížet pod skořápku problémů a pod masky lidí, hledat vnitřní pravdu. Odkaz její práce žije dál v jejím Ford Institutu, ve kterém v Debiině práci a poslání pokračují její následovatelé.

Správné otázky Správné otázky Debbie Ford

Každý den stojíme před mnoha rozhodnutími, která ovlivňují náš život. Některá jsou méně významná a mají dopad jen na několik příštích minut, hodin nebo dnů, jiná mohou změnit celou naši budoucnost. Každá volba, ať už je jakkoli zá... více

Aracely
04.10.2016

Vynikající recenze! Četla jsem Temnou stránku hledačů světla a díky Vám jsem narazila i na tuto knihu.