Soukromá tajemství - audioverze

recenze

Soukromá tajemství (2020) 3 z 5 / Daysy
Soukromá tajemství

Dneska mám nezvykle recenzi na soubor povídek, a to Soukromá tajemství. Do tohoto souboru přispěli Alena Mornštajnová, Petr Šabach, Aňa Geislerová, Bianca Bellová, Jaroslav Rudiš, Petra Dvořáková, Marek Epstein, Pavla Koucká. Já četla před tím pouze Mornštajnovou a Geislerovou, proto jsem to brala jako dobrou příležitost na to, rozšířit si trochu obzory o dalších českých autorech. Znala jsem totiž jen tři z nich.

Anna by ani za nic své matce nepřiznala, že její manžel není, jemně řečeno, tak dokonalý muž jako byl její táta, jehož ale nikdy nepoznala, ovšem Lucie, ta nechce říct o otci svého doposud nenarozeného dítěte vůbec nic. Pan Gruss zase trvá na tom, že mezi půlnocí a jednou hodinou ranní musí být vrátnice Šternberského paláce zamčená a tedy mimo provoz, kdežto Milada odmítá kohokoliv do zámecké školní kaple pustit už bůhvíkolik let. (anotce knihy)

Tahle knížka není nic těžkého a složitého ke čtení, přesto v těch příbězích často najdete něco, co vás donutí se zamyslet. Hlavním tématem je tajemství. Některá vás vezmou za srdce, některá vás spíše pobaví a líbí se mi, jak každá povídka zpracovává tajemství z jiného úhlu.

Nejvíc se mi líbila asi povídka od Aleny Mornštajnové Pohádky, dále pak třeba Co by se děti neměly dovědět od Pavly Koucké a docela uhozená, ale zajímavá, mi přišla povídka Milada od Ani Geislerové. Celkově mě spíše více zaujaly povídky ženských autorek. Možná proto, že mám k těmto tématům přece jen trochu blíže, než třeba k povídce Samochlapskej večer od Jaroslava Rudiše, která mě moc nezaujala ani tématem, ani tím, jak byla napsaná, ale umím si představit, že některé muže by bavila o mnoho více. :)

Zjistila jsem, že povídky mě baví asi spíše číst, než poslouchat, proto možná ze čtení bych měla trochu jiný dojem, takhle na poslech mě ale zas tak moc kniha nebavila, povídky mě nepřekvapily. Proto jsou to za mě takové 3 hvězdičky z 5.

Nicméně pokud bych měla hodnotit samotné zpracování a interpretaci audioknihy, tak určitě přidám, protože hlavně interpretace byla naprosto skvělá. Myslím, že samotní interpreti se k vyprávění těchto příběhů výborně hodili, takže za to moc děkuju. :) Na procházkách mi tak audiokniha dělala skvělou společnost, takže jsem nakonec moc ráda, že jsem se ke knize dostala právě v audioverzi.

Komentáře (0)

Přidat komentář