Sólo je nejlepší.

recenze

Rockové sólo (2016) / TerezaMondeková
Sólo je nejlepší.
Dělat falešnou přítelkyni... To by mohla být sranda!

Mal Ericson je sexy bubeník ze slavné rockové skupiny Stage Dive. Jeho pověst poslední dobou není zrovna růžová a to hlavně kvůli jeho milostným aférkám. Paparazzi a tisk ho doslova žerou zaživa. Musí na své pověsti zapracovat, přesvědčit celý svět, že už není takový jaký býval a že se chce konečně usadit. A jaké je řešení...? Najít si přítelkyni. Teda falešnou přítelkyni, se kterou budou před celým světem předstírat, že spolu chodí a že jsou hrozně šťastní. Ale kde najít holku, která by na tento úkol byla vhodná kandidátka. Mal by za normálních okolností zavolal nějaké své "kamarádce" z minulosti, ale Mal potřebuje holku, která je milá, hodná, aby byla sympatická jeho okolí.

Anne Rollinsová je obyčejná dívka, která žije úplně normální život. Je jí dvaadvacet, pracuje v knihkupectví, bydlí se svou kamarádkou, má sestru Lizzy, které pomáhá s vysokou školou. Zrovna nemá přítele, ale už delší dobu se jí líbí jeden její kamarád, ale v poslední době nemá zrovna kliku. Přijde domů a najde prázdný byt. Její kamarádka utekla a sbalila celé vybavení bytu. Anne neví, co bude dělat, jak zaplatí nájem, ale co ví jistě je, že nepřestane svojí sestru ve studiu podporovat.

Její sousedi a zároveň dobří kamarádi Nate a Lauren ji vytáhnou ven na večírek, aby se trošku uvolnila. Pobaví se, vypustí z hlavy všechny starosti a stres, ale to, co ji tam čekalo, to nečekala ani v nejlepším sně. Seznámí se tam s Mallem Ericsonem. A to není všechno... nastěhuje se k ní a zaplatí nájem na několik měsíců dopředu. Ale bude za to chtít malou službu. Dneska přece není nic zadarmo. Mal chce, aby Anne předstírala jeho přítelkyni. Anne nad tím chvilku přemýšlí, ale vlastně proč ne. Může to být zábava. Hrát přítelkyni světově známému bubeníkovi, který dřív býval jejím idolem.

Plán jim zatím vychází perfektně. Všichni asi opravdu věří, že se Mal rozhodl usadit. Dokonce se Anne seznámí s jeho rodinou a těm se taky zalíbila. Ale mezi Malem a Anne to jiskří. Později už ani jeden nedokáže odolat touze. Musí si přiznat, že mezi nimi něco je. A tak to spolu zkusí doopravdy. Zatím všechno klape. Dokonce to jde skvěle. Ale dokáží spolu Anne a Mal překonat všechno, co na ně čeká...?Ukázka:
„Sakra, zlato. Jsi tak úžasná,“ ozval se Nate přes zeď.
„Slyšela jsi to?“ zeptal se Mal.
„Ano.“
„Správně, už vím, co uděláme.“ Mal se se vyškrábal na postel a postavil se. Mezi jeho temenem a stropem bylo jen pár centimetrů. „Posmívá se mi… zve mě na souboj.“
„Opravdu?“
„Ten parchant.“
„Vždycky jsem si myslela, že Nate je příjemný chlapík.“
Natáhl ke mně ruku. „No tak, Anne. Musíme jim ukázat, jaký sexuální život vedeme my. Nemůžeme se nechat zahanbit.“
„Do prdele.“ Chytila jsem ho za ruku a nechala se vytáhnout na nohy. „Drž mě, abych nespadla. A dávej pozor, ať se nepraštíš do hlavy.“
„Neboj, dám si pozor. Přestaň se konečně chovat jako upjatá panička. Uvolni se a užívej si to.“
„Teď, Nate! Nepřestávej…,“ ozývalo se odvedle.
Mal si odkašlal a vykřikl: „Anne!“
„Male.“
„Hlasitěji,“ zasyčel a začali jsme poskakovat na posteli. Dřevěný rám vydával překvapivě hlasité skřípavé zvuky. Nikdy předtím mi postel takhle nevrzala. Ale musím přiznat, že kdybychom v posteli leželi nazí a takhle vrzali, líbilo by se mi to.
„Male!“
„Jsi tak milá holka, Anne,“ vykřikoval Mal pro naše sousedy. „Fakt se mi strašně líbíš.“
„Vážně? Myslíš, že při sexu takhle mluvíš?“
„Tak mluv ty. Uvidíme, jaké oplzlosti říkáš… No tak.“
Zavřela jsem pusu a nechala ji zavřenou.
„Zbabělče.“ Mal se otočil obličejem ke zdi společné s pokojem Natea a Lauren. „Chutnáš fakt zatraceně dobře.“
„Jako co?“ zeptala jsem se zadýchaně, tisknouc stehna k sobě. Měl štěstí, že jsem se zatím dokázala držet zpátky. „Řekni mi, co ti připomínám?“
„No, jako med a smetana a… Já nevím, chleba?“
Nakrčila jsem nos. „Jako chleba?“
„Jasně. Sexy chlebíček, který můžu jíst celý den, protože je tak chutný a plný sladkých semínek.“
Zasmála jsem se, až se mi rozklepaly břišní svaly, ale pořád jsem na posteli poskakovala. Bylo to zvláštní, jak jsme se tu smáli a poskakovali, a přesto mě to šíleně vzrušovalo. Když jsme byly malé holky, chodily jsme s Lizzy ke kamarádům, kteří měli trampolínu. Ale tenkrát mi to poskakování nepřipadalo vůbec zábavné tak jako teď.
Mal se odrazil trochu víc a okamžitě se praštil hlavou o strop.
Padl na zadek a třel si temeno. „Au, kurva.“
„Jsi v pohodě?“
Postel pod námi praskla a jeden konec dřevěného rámu s bouchnutím dopadl na podlahu. Byl to velmi působivý zvuk. Najednou i vedle nastalo ticho. Klopýtla jsem a přistála Malovi na klíně. Naštěstí mě hned chytil a zabránil dalšímu pádu. Seděli jsme tam, tiskli se k sobě.
„Ta postel to nevydržela,“ prohlásila jsem, i když to bylo naprosto jasné.
„Každá bitva přináší své oběti, Tykvičko.“Anne... nevím proč, ale hlavní hrdinka mi opět k srdci moc nepřirostla. Líbila se mi, ale nic extra. Já mám radši hlavní hrdinky, které nejsou tak uťápnuté. Nemám ráda hlavní hrdinky, který se bojí ozvat, když se jim něco nelíbí.

Mal... bubeníci jsou prostě k sežrání! Mala jsem si zamilovala a to hlavně kvůli tomu, že má neskutečný smysl pro humor, ty jeho hlášky byly prostě top. Taky se mi na něm líbilo, jak se dokázal odvázat, jak do všeho šel s chutí. Mal byl vtipný, sexy, starostlivý. A na konci opravdu člověk chápe, proč se tolik opíjel. Sice tu situaci neřešil úplně dobře, ale je to pochopitelný. Přijít o tak důležitého člověka ve vašem životě.


Skvělé pokračování. Lepší než první díl. Skvěle popsané prostředí hudby, kapely. V příběhu ani nechybí momenty překvapení, ale ani zvrat. Čte se to rychle, skvělá oddychovka a dost jsem se zasmála. Mal a ten jeho smysl pro humor. V knize opět nechybí láska, romantika, překvapení, zvrat, krásný konec a epilog. Hlavní myšlenka na knihu... nic originálního, navíc mě mrzí, že je kniha tak krátká.

Komentáře (0)

kniha Rockové sólo recenze