Sochár smrti

recenze

Sochař smrti (2017) 5 z 5 / beatrica4102
Sochař smrti

CHRIS CARTER - SOCHÁR SMRTI

Ďaľšia, už štvrtá "Carterovka" prečítaná a ja naozaj nemám slov! Ja tohto autora jednoducho zbožňujem! Napätie sa dá krájať - skoro ako aj obete Sochára - od prvej až do poslednej strany. A ako sme už u u autora zvyknutí, na konci nás tak prekvapí s odhalením totožnosti vraha, že nám padne sánka dole!

Jediné čo ľutujem, že sme sa nič nové nedozvedeli o našich detektívoch, hlavne ma zaujíma Hunterov život. Tie isté veci nám boli "ukázané" z jeho minulosti, čo sme aj doteraz vedeli. Dúfam v ďalších častiach sa nám trošku Hunter otvorí.

Opäť sme svedkami brutálnych, nechutných, až by som povedala, že od kosti chorých vrážd! Tentoraz nám vrah pri každej rozsekanej mŕtvole nechal malé "prekvapenie". A to bizarné sochy z časti tiel obetí.

Čo znamenajú tie sochy? Majú svoj príbeh? Čo nám a detektívom chce tými sochami sériový vrah ukázať? Je to chorý človek, génius? Alebo oboje?

Hunter a Garcia to nemajú ľahké a obete pribúdajú. Čo majú spoločné obete? Ide o pomstu alebo si ich len vrah náhodou vyberá?

Aké geniálne a zároveň choré divadlo to hrá so svojimi obeťami, ale aj s detektívmi?

Geniálne, ako nás autor vedie po celej knihe na jednej myšlienke. Keď už sme si istí, že sme prišli na to aj spolu s detektívmi, kto je vrahom, začínajú sa diať rôzne veci a zistíme, že sme boli úplne vedľa. Obdivujem Hunterovu intelginciu, jeho rozmýšlanie a jeho šiesty zmysel

Odporúčam každému, kto má rád trilery o záhadných a nechutných vraždách. Kto rád číta aj detektívky, lebo v týchto knihách je veľmi dopodrobna rozpísané celé vyšetrenie vrážd.

Za mňa úplna bomba!!! Teším sa na ďaľšiu časť.