Smrt na každým kroku

recenze

Bronzový klíč (2016) 4 z 5 / ilosek
Bronzový klíč

Obě spisovatelky, které vydaly už nespočet knih, jsou nám věrným čtenářům jistě velmi známé a u hodně lidí si troufám říct, že i oblíbené. Já často čekám, kdy vyjde nějaká další kniha, ať už samostatná, nebo další díl do této skvělé série Magisterium.

Již potřetí se vracíme do Magisterie, kde jako obvykle číhá nebezpečí na každém kroku. To by totiž nebyl Callum, kdyby nepřitahoval potíže jako magnet. Tentokrát se zaplete s tajným špehem, který se ho snaží za každou cenu zabít. Podaří se Callumovi špeha odhalit dřív, než někdo dojde k úhoně?

Už po třetí se vracíme do ponurého světa Mágů, který je obklopen kouzly, elementály a hlavně všude číhajícím zlem. Atmosféra je čím dál temnější a dopadá na čtenáře ze všech stran. Romantické scénky a vtipné příhody čtenáře na chvilku uvolní, ale jen proto, aby na něj bylo uvaleno ještě něco většího. Čtenář prostě nezůstane chvíli v klidu a neustále bude jako na jehlách.

Spisovatelky už přece jen mají něco za sebou, a tak moc dobře vědí, jak na čtenáře zapůsobit. A všechny své vědomosti vložily i do tohoto dílu. Jestli byly předešlé dobrodružství napínavé a plné neočekávaných zvratů, tak potom nevím, co říct o již třetím pokračováním.

Nesmíme opomenout i vývoj jednotlivých postav. V prvním díle byly takové nemastné, neslané, ale oproti tomu teď jsou dokonale propracované. Každý je sám sebou, nesetkáváme se tady s žádnými bezduchými kopiemi, jak se to stává v jiných knihách.

I prostředí je skvěle vyobrazeno. I tentokrát mě fascinovaly chodby a místnosti Magisteria a nedokážu si představit, kam na ty nápady autorky chodí. A hlavně nechápu, jak dokážou tak skvěle popsat ten výjev na papír, aby si jej každý čtenář dokázal dokonale představit.

Sečteno, podtrženo – opět jsem nebyla zklamaná a už teď se nemůžu dočkat pokračování, protože ten konec byl…! Jsem opravdu zvědavá, čeho se dočkám a nedokážu si ani představit, co Callum zase zažije a provede.