Kuchařka pro (opravdu) všechny

recenze

Vařit dokáže každý (2017) / ilosek
Vařit dokáže každý

Když jsem knihu poprvé dostala do rukou, byla jsem nadšená! Už prví pohled na obálku mi vykouzlil úsměv na tvářit. To avokádo jako žárovka je dokonalý nápad. A nejen obálka, ale i zadní strana je skvěle řešená.

A když tu krásku otevřete, nestačíte se divit. Všude samé krásné obrázky, popisky, čísla a vysvětlivky. Podle této kuchařky musí uvařit opravdu každý, protože recepty, na všechny ty dobroty, jsou opravdu skvěle popsané a nafocené.

Po prolistování zjistíte, že obsahuje vše, na co si jen vzpomenete a na své si přijde každý. Od polívek, přes maso, ryby, domácí těstoviny, až k sladkým dobrotám a neobvyklým dezertům. A nechybí ani zdravá kuchyně.

V knize nenajdeme jen jednotlivé recepty, ale třeba hned na úvod je ukázáno, jak se jednotlivé suroviny čistí, krájí, zpracovávají. Taky se mi líbí, že za každým receptem jsou jeho další možné varianty. Jiné příchutě, vychytávky, nebo co udělat se zbytkem. Nic vám tudíž nezbude a ještě vyrobíte jídlo navíc.

Za tuto bichličku jsem neskutečně vděčná a určitě mi bude ctěným rádce v kuchyni. Pro mě spíše už jen jako inspirace, ale nové varianty jsou přínosem vždy a všude.