,,Sladká ztracená Anna"

recenze

Bronzová medaile (2016) 5 z 5 / Aracely
Bronzová medaile

Příběh vypráví o krasobruslařce jménem Aurora. Tedy bývalé krasobruslařce... Aurora měla autonehodu a to ji změnilo celý dosavadní život a musela ukončit svou sportovní kariéru. Aurora hledá sebe sama, nevychází moc s rodiči, její život není takový, jaký jsi ho představovala... Jednoho dne potkává svojí platonickou lásku, svého idola, olympijského vítěze, sjezdaře Dominika. On jediný, je světlým bodem v jejím životě...

Tato kniha se mi moc líbila. Zase něco nového. Ještě nikdy jsem nečetla žádnou knihu o krasobruslení. Film o této tématice jsem viděla, ale žádný román jsem nečetla. A bylo to velmi zajímavé... Kniha vyšla jenom v elektronické podobě nebo aspoň prozatím, což je škoda. Ráda bych ji měla doma i v tištěné podobě. Na to, že to byla prvotina od české autorky, tak se povedla a to velmi :-).

Samozřejmě mám mnoho, co bych vytkla. Od jazykové a stylové nedokonalosti autorky, po občasné chyby v textu, pomatenost a nezralost postav...

Nikomu nedám kladnou recenzi ,,zadarmo" a vždycky jsem spravedlivá.

Občas jsem nevěřila vlastním očím, jak nevyzrále se hlavní hrdinové chovali. Převážně blbla Aurora a když ne ona, tak Dominik. Musím říct, že děj se nedal předvídat, mnohokrát jsem byla překvapená. A to někdy mile a jindy jsem zuřila.

Myšlenkové pochody jich obou jsem občas nechápala. A oba by sem tam zasloužili pár facek...
Ale budiž jim to odpuštěno. Stejně jsem si je celkem oblíbila a konec mě úplně dostal, za to je ta pátá hvězdička :-).

,,Jen kvůli němu si jednou za čas rozklikávám na netu i společenskou rubriku a pídím se po nějakých těch novinkách.
A teď si tu kráčí z masa a kostí jen kousek ode mě. Fascinovaně na něj zírám. Dokonce tak okatě, že snad i cítí můj pohled, otáčí se mým směrem, pobaveně se ušklíbá a mrká na mě. Musím být rudá jak rajče, přesto se od něj nedokážu odvrátit. Rozhodně jsem ho pobavila ještě víc, protože na mě mrká ještě jednou a dokonce mi mává, pak se otáčí na svého společníka a kráčí si dál. Bože! Proč musím být jak malá puberťačka? Ani Sofie by se netvářila tak trapně a tu by navíc aspoň omlouval její věk. V duchu nad tím však mávám rukou. Je to fuk. Už ho nikdy neuvidím. On mě nezná a na fanynky mého ražení musí být zvyklý."
Str. ~ 13

Kniha se mi moc líbila. Doufám, že se dočkáme dalších knih od této začínající a slibné autorky.
Věřím, že se bude zlepšovat. Už nyní je skvělá a já knihu doporučuji k přečtení!!!

Za poskytnutí recenzního výtisku chci moc poděkovat samotné autorce. Bylo mi ctí, si její knihu přečíst :-).

10.01.2017

To máš pravdu Samiro, Já to taky ocenila :-).

Samira
10.01.2017

Především tu Prahu výzvaři hodně ocení, to je nedostatkové zboží;). Na českého autora jsem zapomněla, ale ten do výčtu samozřejmě také patří.

LilianaFalcon
10.01.2017

No jo vlastně! Kniha od českého autora, prvotina a děj odehrávající se v Praze :-D To mě vůbec nenapadlo.

10.01.2017

Děkuji moc Samiro :-). To máš pravdu, skvělá kniha do Výzvy, už jsem si ji tam zařadila :-).
S chutí si ji někdy přečtu znova :-).

Samira
10.01.2017

Nemohu, než se vším souhlasit, i mně se kniha přes drobné výtky moc líbila. Ano postavy mi sem tam dávaly, ale dýchaly životem se vším všudy a tak to má být. Navíc je kniha dobrým tipem do výzvy- prvotina a děj odehrávající se v Praze. Moc pěkná recenze, kniha si to zaslouží :).

09.01.2017

Děkuji moc :-)! Ano, to máš pravdu. S dokonalými hrdinkami by byla nuda :-).

LilianaFalcon
09.01.2017

Výborná recenze :-)
A musím souhlasit. Rory by dost často zasloužila proplesknout, ale říkala jsem si, že to k příběhu patří, asi bych ji neměla moc ráda, kdyby byla dokonalá a bez chyb ;-D