Šeptající mrtví - Začátek nové skvělé série

Šeptající mrtví

Šeptající mrtví
Darcy Coates

****

„Den nemusí být slunečný, aby byl krásný.“

Kaira se probudí uprostřed lesa, netuší, kde je co se děje kým vlastně je ale ví, že ji někdo pronásleduje. Z posledních sil buší na dveře fary a prosí o pomoc, které se jí dostává.

Adage ji pouští do svého příbytku i srdce. Nabídne jí chatku po bývalém hrobníkovi, dává jí jídlo a sežene lékařskou pomoc.

Kaira sice netuší, jakou má minulost, ale zjišťuje, že má speciální dar – vidí mrtvé. A cítí, že jejím posláním je nebohým duším pomoci.

„Jedním z požehnání ztráty paměti bylo, že Keira nyní měla velice málo zkušeností, které by ji varovaly před bolestí.“

Kaira se na novém místě začíná zabydlovat a nachází i nové přátele.

„Je tu strašlivá nuda. Vážně, jsi to nejzajímavější, co se tu událo od doby, kdy mi v osmi letech unesli psa mimozemšťani.“

Zoe si rozhodně zamilujete, je neskutečně ztřeštěná a hlavně velmi obětavá kamarádka.

Moc se mi líbilo, že autorka do příběhu zapojila trochu romantiky.

Tento díl připravil báječný rozjezd pro celou sérii. Moc se těším na další díly.

„Tenhle svět je plný záhad; ráda bych alespoň jednu z nich rozřešila.“

Darcy je zkrátka neskutečná a miluji všechny její knihy.

„Nuže, říkají nám, že máme milovat své nepřátele, takže mohu s jistotou říci, že nikoho nemiluji tolik jako “

****

Velice děkuji KNIHY DOBROVSKÝ, že jsem si knihu mohla přečíst před jejím vydáním.