Šepot v bouři

recenze

Šepot v bouři (2021) 5 z 5 / Danago
Šepot v bouři

Šepot v bouři 2021, Aleš Novotný

Hlavní hrdina Michal prožívá nepřekonatelný smutek ze ztráty své partnerky. Jeho život jakoby skončil s tím jejím a on nedokáže jít smysluplné dál. Odchází ze své rodné vesnice , úplně rezignuje na život a tak utápí svůj žal v alkoholu. Po sedmi letech se, ale neplánovaně vrací na místa svého dospívání a musí řešit určité dluhy, které tu zůstaly. Při tom odhalí tajemství, které bylo celých sedm let skryté a vyrovnat se s tímto odhalením.

Při čtení této knihy se mi opět potvrdilo, že knihu nemám vzdávat po určitém počtu stan. Ano nemusí to vždycky vyjít někdy je kniha zklamáním do úplného konce, ale tato se k takovým určitě řadit nebude.
I když jsem měla obrovský problém se do knížky začíst a vadila mi hovorová čeština.
Ikdyž mě nebavily až příliš košaté popisy psychického rozpoložení hlavního hrdiny Michala.
Přesto všechno jsem vydržela a kniha si mě postupně získala až mě nakonec dokonale dostala do kolen.
Když jsem knihu dočetla měla jsem slzy v očích a musela jsem nad ní dlouho uvažovat.
Na 178 stranách autor dokázal velice věrohodně otevřít mnoho závažných a bolestných témat.
Autorovi se podařilo mě neskutečně překvapit a i v takto depresivním příběhu trochu té naděje najít. Kniha ve mě vyvolala velkou vlnu emocí , proto musím dát plný počet hvězdiček.