Selekce: příběh o lásce jako z pohádky....

recenze

Selekce (2014) / perpe2a
Selekce: příběh o lásce jako z pohádky....
SELEKCE

KIERA CASSOVÁ
Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona.
Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunku.
Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit...

Na tuto knihu jsem byla opravdu hodně zvědavá. Ze všech stran jsem slyšela různé názory a komentáře. Důvody, kvůli kterým jsem si ji přečetla byly dva. Za prvé mě upoutala nádherná obálka, která ve mně vzbudila zvědavost. Druhým důvodem byl ale zájem udělat si vlastní názor na knihu, kde je tak banální motiv :-) A přestože jsem náročný čtenář, musím říci, že mně tato kniha pohltila takovým zvláštním, jednoduchým způsobem, že jsem prostě chtěla vědět, co bude dál.

Země Illea, kde žije obyvatelstvo podle kast, kde každý má svá přesně vymezená práva a povinnosti a láska mezi příslušníky jiných kast je zakázaná. Princ Maxon, který uspořádá výběrové řízení na svoji budoucí manželku formou tak zvláštní, která mi připadala jako reality show. Kandidátky soupeřící mezi sebou o princovu přízeň a mezi nimi jediná, dívka jménem America, která se účastní jen proto, že chce zapomenout na svoji první lásku a vůbec nečeká, že bude vybrána do užšího kola a že se snad i zamiluje?

No uvidíme, jak to bude v dalším díle, vzhledem k tomu, že na konci příběhu opět vstupuje první láska, aby Americu zmátla v jejích probouzejících se citech k princovi. Každopádně tato kniha byla příjemnou oddechovkou. Která z nás netoužila někdy stát se alespoň na chvíli dívkou, do které se zamiluje princ a ….... necháme se překvapit.

Rozhodně pokud hledáte knihu, při které si odpočinete od svých denních starostí, tak je to právě tato. Doporučuji k přečtení.

Komentáře (0)

kniha Selekce recenze