Itálie, Itálie.....moje láska

recenze

Než milenec na střeše… lepší manžel v hrsti (2015) / perpe2a
Itálie, Itálie.....moje láska
Než milenec na střeše....lepší manžel v hrsti?

Knihu jsem obdržela jako recenzní výtisk od nakladatelství MOBA a za to velmi děkuji.

Celý příběh vypráví o novinářce Lili, která žije doposud stereotypním a poměrně nudným životem a to až do chvíle, než se v její práci změní vedení a ona se rozhodne situaci řešit radikálně a zaměstnání opustí. Jenže jak už to tak bývá, něco se uzavře a něco nového přichází.
Dostává nabídku psát reportáže z Itálie a jako novinářka ji s radostí přijímá. Má v Itálii movité příbuzné a Itálii miluje. Ale...co se svým partnerem? Žijí spolu už roky beze změny a proto je nutné provést radikální řez. Buď svatba a děti anebo... útěk do Itálie. Druhá varianta vítězí a Lili se stěhuje do Benátek, kde se nastěhuje do domu své tety. A zde se začíná psát její nová životní kapitola. Poznávání různých míst v celé Itálii a samozřejmě také navazování nových přátelství. A jak už to někdy bývá, její krása a temperament uchvátí mnoho Italů, kteří začnou dobývat její srdce. Mnozí s nepatrnou šancí, ale jednoho dne se to stane, blesk zasahuje Lilino srdce a na scénu vstupuje ON, pan božský, charismatický Ital Luka. Lily se bezhlavě zamiluje a prožívá nejkrásnější období svého života. Svou lásku představuje rodině a kamarádkám, které ovšem nadšení nesdílí. Úžasný a charismatický Ital má jednu vadu na kráse a to tu, že je ženatý, jen se o tom tak trochu zapoměl zmínit. A jakmile se Lili dozví pravdu, svou lásku tak nějak opouští, i když s velkou bolestí v srdci. Jenže později zjistí, že její velká láska nezůstane bez následků, je totiž těhotná. A pravý chaos začíná :-). Miluje Luku, ale Lili milují její kamarádky a tak se rozhodnou uspořádat hon na budoucího manžela své kamarádky.
Tady začíná pravý kolotoč, vše nabírá obrátky a posléze celý příběh vyústí v konečné řešení...jaké? To stojí za přečtení :-)


Začátek knihy byl tak trošku nudný a jednoduchý, jenže pak jsem se naprosto zamilovala. Jak do hlavní hrdinky, tak do celé Itálie. Miluji italskou kuchyni, kulturu a životní styl vůbec. Kdyby četba stránek přenášela i vůně, tak bych to cítila. Italské pokrmy, mořský vánek i benátský chaos. Skvělé! Autorka vše velmi výstižně popsala, to se mi moc líbilo. Závěr knihy je psán velmi lehkou, humornou formou a některé situace mě dohnaly k salvám smíchu, ale při některých i slzička ukápla. Za mě jednoznačně doporučuji knihu přečíst, obzvláště v pochmurném počasí Vám zaručeně zvedne náladu, má jen jediný nedostatek, a to že je krátká...223 stran a máte ji rychle přečtenou :-)

Komentáře (0)

kniha Než milenec na střeše… lepší manžel v hrsti recenze