Poselství všem vdaným ženám

recenze

Čiň manželu dobře - peklem se ti odmění (2011) / perpe2a
Poselství všem vdaným ženám
Děkuji nakladatelství MOBA za zaslání recenzního výtisku.

Agáta Pierotová vyrůstá v rodině, kde matka je bohyně a otec ušlápnutý pod jehlovým podpatkem matčina luxusního střevíčku. Agáta však sní o tom, že ona to jednou v manželství povede jinak. Vysní si tradiční rodinu, kde ona bude pečovat o byt a děti a vyvařovat teplé večeře, zatímco manžel ji bude zbožňovat. Zbyšek Lom vypadá jako slibný kandidát ? a Agáta se vrhá slepě do manželství. Zbyškovi však vyhovuje jen ta část Agátina plánu, v níž mu poskytuje kompletní servis. Zbožňovat manželku? Ani nápad...! Raději po nocích prohání ženské. Agátě trvá víc než deset let, než se vzbouří - ale pak to stojí za to! Se Zbyškovou zlatou platební kartou, jíž přezdívá Zlatý oslíček, se vydává do Paříže a po pár týdnech nákupů a proměně v salonu krásy je z ní úplně jiná žena. Po návratu domů se jí Zbyšek vrhá k nohám... Ale chce ho Agáta ještě vůbec...?..tolik anotace.

Hlavní hrdinkou je Agáta, jediná dcera upjaté matky a klidného otce- lékaře, která trpí nízkým sebevědomím a tak trochu s matkou vede soupeřivý boj. Její matka je oslnivá domácí kráska a doma se chová tak trochu jako generál. Agáta si vysní svůj život spořádané manželky a pečlivé matky s dokonalým manželem. Tomu vše podřídí. A opravdu se za jednoho vysněného prince vdá. Dokonce potěší i své rodiče, je to lékař, tudíž dobrá partie. Je dokonalý a sexy. Jenže....něco se na něm nezdá jejím věrným kamarádkám. Ale láska je slepá. Dokonce tak slepá, že ani po deseti letech manželství a dvou dětech nechce Agáta vidět realitu. A pak se probere, odjede do Francie a znovu začne žít. Dokonce poznává kromě krásné Francie, také Piera...a lásku.

Lena Jakoubková píše lehce a čtivě. Kniha se mi líbila a Agáta mi byla velmi sympatická. Mnoho žen se zcela určitě v příběhu najde a může se poučit, anebo nasměrovat svůj život na správnou kolej. Je to příjemná oddechovka, kterou jsem přečetla za jedno odpoledne, nechtělo se mi čekat na další den, abych se dozvěděla, jak se Agátin příběh vyvine dále. Knihu doporučuji ženám všech věkových kategorií a hlavně všem vdaným ženám. Určitě si přečtu i dalš knihy autorky. Doporučuji :-)

Komentáře (0)

kniha Čiň manželu dobře - peklem se ti odmění recenze