Nikdy nevíte, jak se může Váš život najednou změnit...

recenze

Dědictví (2015) 4 z 5 / perpe2a
Dědictví

Poklidný život na panství Daringham Hall v malebné Východní Anglii naruší příjezd Bena Sterlinga. Ben je totiž skutečným dědicem panství a hodlá se pomstít rodině, která se k jeho matce zachovala velmi nelítostně. Jeho plány však naruší zvěrolékařka Kate, do níž se vášnivě zamiluje. Má smysl žít pouze pro pomstu, nebo je důležitější odpustit a začít nový život? Tolik anotace z knihy.

Kniha je napsána velmi dobrým stylem, zaujala mě hned od prvních stránek. Podle obálky jsem čekala spíše příběh z historie, ale mile mě překvapilo, že se vše odehrává v současnosti. Mladý a bohatý americký IT podnikatel odjíždí na vlastní pěst vypořádat křivdy minulosti. Je totiž dědicem anglického panství a hodlá si vše vyjasnit se svým biologickým otcem a převrátit tak jeho stávající rodině život naruby. Rozhodne se jednat drsně, přesně tak, jak si jeho otec zaslouží.

Po příjezdu do pochmurného prostředí anglického venkova se však stane něco, co jeho pobyt značně zkomplikuje. Je zbit, okraden a navíc utrpí ztrátu paměti. Netuší, kdo je a proč se nachází zrovna tady a kdo jsou lidé, kteří jej obklopují. Pomoci se mu snaží mladá zvěrolékařka, která se bezhlavě do cizince zamiluje. Navíc je to velmi blízká přítelkyně rodiny jeho biologického otce, což ovšem Ben při ztrátě paměti nevnímá jako nebezpečí. Láska a prohlubující se city jsou vzájemné, ovšem až do chvíle, kdy se objeví Benův obchodní partner, který po něm zahájí vlastní pátrání a jakmile se spolu setkají, Benovi se náhle vrací paměť.

Následující události převrátí život naruby všem, nejen rodině Benova biologického otce, ale také mladé zvěrolékařce Kate a Benovi samotnému. Překvapivě to, co se léta zdálo stabilní, je najednou jinak. Jak? To si musíte přečíst.

Kniha se čte velmi dobře, jen má nepatrnou vadu na kráse a to, že na druhý díl s názvem Rozhodnutí, nevydržím čekat. Chtěla bych vědět co nejdříve, jak bude vše pokračovat. Doporučuji všem k pohodovému čtení a děkuji nakladatelství Moba, které mi zaslalo knihu k recenzi.