RECENZE

recenze

Císařská vyhlídka (2017) / perpe2a
RECENZE
Za tento výtisk chci velmi moc poděkovat nakladatelství MOBA.

Hermína po tragickém roce 1794 přebývá v ústraní na východočeském panství. Provinční život ji však začíná nudit, zvláště ve chvíli, kdy se její sestra s manželem přesouvají do Toskánska, kde zdědili rodinné sídlo. Evropu mezitím zmítají války a Francie se stává nejmocnějším státem starého kontinentu. Geniální vojevůdce Napoleon Bonaparte si podmaňuje jednu oblast za druhou, země prosperuje a národ ho zbožňuje. Když je roku 1804 korunován na císaře, chce váhu svého dvora zvýšit přizváním staré rodové šlechty. To je pro Hermínu šance, kterou v žádném případě nechce propásnout, třebaže cena může být hodně vysoká…tolik anotace.

Závěrečný, pátý díl historické ságy byl neméně napínavý a čtivý, stejně jako předchozí díly. Musím se přiznat, že jsem s touto sérií strávila pouze 4 dny. Báječné dny! Nebylo v mých silách se od příběhu Hermíny odtrhnout. Hrozně moc jsem si přála, aby došlo k završení celého děje a ano, rozhodně mé očekávání autorka na 100 % splnila. Jsem ráda, že v tomto díle se Hermína vydává zpět do Francie, kde se vrací na místa, která v pvním díle spěšně opouští. Líbilo se mi, jak byla popisována místa, krajina a atmosféra ve Francii za dob Napoleona. Ani v posledním díle jsme nebyli ochuzeni o nebezpečné situace a napínavý děj. Osudy její sestry Stefanie i neteře Adély se uzavřely, stejně jako ostatních blízkých Hermíninu srdci. V podtextu se táhla jemně romantická linka, která celý díl příjemně okořenila. A samotnou třešinkou na dortu byl ten šťastný závěr, který nebyl nijak přeslazený, ale který jsem si celou dobu moc přála. Ano, autorka si s mými emocemi pohrála. Chvílemi jsem se bála, že k onu šťastnému shledání nakonec nedojde, ale naštěstí se mé obavy nenaplnily. Všem romantickým duším rozhodně a s klidným svědomím mohu tuto ságu jedině doporučit k přečtení, stojí to za to:-).

Musím ocenit brilantní styl autorčina psaní, plynulost děje a propracovaný děj. Od této chvíle se Hana Marie Kornerová řadí mezi mé nejoblíběnější autorky. Doufám, a moc si to přeji, aby tři tečky na poslední stránce znamenaly, že rodinná sága bude dále pokračovat, třeba osudy synů Hermíny a Andrého, tak jak je naznačeno...

Komentáře (1)

kniha Císařská vyhlídka recenze

Blahona
22.07.2017

Zaujala mě tvoje recenze. Knihu jsem doteď neznala, ale zařadila jsem si sérii mezi knihy, které si chci přečíst. Díky za tip:)