Robot či člověk? Recenze Visiona

recenze

Vision (2017) 3 z 5 / wistar
Vision

Známý android od Marvelu dostal vlastní nhm, ale i přes to, že jsou na obálce jména jako Geoff Johns nebo Roy Thomas, tak se nám moc Vision moc nepředvedl. První dva sešity jsou ze sérii Avengers a jsou o Visionově vzniku. Je vidět, že Roy Thomas má zajímavé nápady, ale přetavit je v něco dobrého se mu nedaří hlavně kvůli příšerným dialogů a místy přihlouplému ději. Další čtyři sešity ze série Ikony Avengers se nám snaží představit jakýsi novodobý origin Visiona, tentokrát bez Ultrona a Avengers. Ivan Reis si pěkně hraje s vnitřními obvody Visiona, ale po zbytek komiksu je kresba jen standartní nadprůměr. Johns se snaží o emoce, ale příliš se mu to nedaří a z Visiona se stává obyčejný akční komiks, který má jak lepší, tak horší momenty. Je tu několik zbytečných postav a nudný záporák v podstatě vycucaný z prstu, aby se čtenáři nenudili. Na zadních stránkách komiksu tentokrát není jen stručná historie a pohled do zákulisí, ale i Visionovy alternativní verze nebo jeho příbuzní, což je super. Vision je tedy neurážející komiks, jehož hlavní problém je, že si z něj nic neodnesete. 5.5/10

wistar
25.01.2022

Ahoj, budu velmi rád, když mi poskytnete jakoukoli zpětnou vazbu k mé recenzi. Popřípadě doporučíte nějaký komiks.