Nejlepší retro v kompletech! Recenze Cloak a Dagger.

recenze

Cloak a Dagger (2018) 4 z 5 / wistar
Cloak a Dagger

Cloak a Dagger u nás nepatří ke známým hrdinům, ale podle zdejších hodnocení a doporučení známých jsem měl vysoká očekávání. Ty se, ale podařilo naplnit. První příběh je The Spectacular Spiderman 64, kde se poprvé objevila tato dvojice. Tento příběh je na svojí dobu překvapivě temný a originální a s dobrými dialogy a ukazuje jakým směrem se bude v budoucnu Cloak a Dagger ubírat. Pořád tomu, ale něco chybí a v jádru je příběh vlastně naivní. Druhý příběh je vlastní minisérie Cloak a Dagger z osmdesátých let a tady se teprve tato dvojice předvedla! Postavy mají mezi sebou perfektní chemii a komiks překypuje zajímavými nápady a morálními rozpory, které by sice mohly být více využity,ale to, že je něco takového v komiksu z osmdesátých let je fascinující. Kresba je hodně temná a drsná a perfektně sedí k tomu, co chce příběh vyprávět. Jediná větší výtka je zde k někdy nepovedeným dialogům. Také postava detektivky je dost převídatelná a chová se pořád stejně a místy nelogicky. Narozdíl od mnoha NHM se o dvojici dozvíte opravdu spoustu informací a ani chvilku se necítíte ztracení.
Cloak a Dagger můžu tedy jednoznačně doporučit a to i lidem, co nemají retro komiksy rádi. Za příběh bych dal spíš 8 bodů, ale jelikož je toto NHM a perfektně nám dvojici představí, tak dám 9 bodů.
9/10

wistar
wistar
25.01.2022

Ahoj, budu velmi rád, když mi poskytnete jakoukoli zpětnou vazbu k mé recenzi. Popřípadě doporučíte nějaký komiks.