Superhrdinství vs Legenda o Artušovi?

recenze

Captain Britain (2018) 2 z 5 / wistar
Captain Britain

Captain Britain v sobě mísí dva protiklady, sci-fi a magii. A přes snahu autorů se to v ani jednom příběhu nepodařilo skloubit. Prvně tu máme dva sešity o vzniku kapitána, které jsou dokonalým příkladem toho, jak zvorat dobrý nápad. Komiks má zbytečnou retrospektivu a dlouhé nudné dialogy a pohled do mysli hlavního hrdiny. Kresba má takový temnější nádech a na svou dobu je pěkná. Hlavní postava vám vůbec nepřiroste k srdci a její napojení na Artušovskou legendu prostě nefunguje. Záporák je klasicky jen po moci toužící hňup, ale má aspoň pěkný design zbroje a to samé můžu říct i o Capovi. Další dva sešity jsou pak Marvel Team-up a vypráví o spojenectví oblíbeného Spidermana a Captaina. Spojení těchto hrdinů, ale dosti vrže. Scénář je strašně naivní a hloupý a komiks se utápí v tunách dialogů. Kresba má sice nějaké nápady, ale neohromí vás. Nový příběh pak vypráví o invazi Skrullů do Avalonu. Tenhle novější příběh má pěknou kresbu i akci.Problém je, ale to, že Captain Britain tady moc není a místo něj je tu pro nás spousta neznámých postav a vy se v tom plácáte jako ryba na suchu. Boj Skrullů a magických potvor vyznívá strašně směšně a autoři vám to prostě nedokážou prodat. Captaina tak moc doporučit nemůžu, není to příšerný komiks, jenom si z něj nic neodnesete a když si uvědomíte to, že polovina komiksu už česky vyšla, tak získáte docela prázdný komiks.
4.5/10

wistar
25.01.2022

Ahoj, budu velmi rád, když mi poskytnete jakoukoli zpětnou vazbu k mé recenzi. Popřípadě doporučíte nějaký komiks.