Řekni ano výzvám!

recenze

Tohle léto říkám ano (2020) / Vendea
Tohle léto říkám ano

Rachel Brooksová toho ze života až do prázdnin před nástupem na vysokou moc neměla. Vždycky pilně dřela, aby měla nejlepší známky a dostala se na vysněnou školu, díky tomu byl její sociální život ale v troskách. Vše se změní ve chvíli, kdy náhodně objeví knihu, která její prázdniny obrátí vzhůru nohama. Rachel se rozhodne každé nové výzvě říct ano. Ne vždy ale vše vyjde tak, jak má...

Tohle léto říkám ano je samostatně stojící romantický young adult z pera Lindsey Roth Culli. Žádné hlubší myšlenky v něm nehledejte, snad až na to, že změnit svůj postoj k životu a zkoušet nové věci je občas fajn. Na druhou stranu je to poměrně čtivě napsaná oddechovka, kterou přečtete za jedno odpoledne. Ve svém žánru rozhodně nepatří k ničemu originálnímu, na druhou stranu... co je vlastně v dnešní době už originální? Spolu s hlavní hrdinkou si čtenáři prožijí první lásku, polibek či snad párty. Objevují se tu i některá klišé typická pro young adult romantiku, naštěstí ne až v takové míře, aby to čtenáře přespříliš rušilo.

Většina romantiky stojí na dvou věcech, a to je zvládnutí vztahů a postav. Buďme upřímní - pokud vám nesedne hlavní hrdinka, pravděpodobně budete knihu nenávidět. Já sama jsem Rachel snést dokázala a po většinu knihy mi nevadila, i když párkrát bych jí za uši dala. Rachel naštěstí měla mozek a nakonec se zachovala správně. Seznámíme se i s její nejbližší rodinou, která vede italskou restauraci. Tenhle aspekt mě neskutečně bavil a vůbec by mi nevadilo, kdyby se na něj autorka zaměřila více. Taky bych vás měla varovat, že se tu objevuje jakýsi milostný trojúhelník. Nemusel by tam být, na druhou stranu... nevadil mi, takže asi dobrý. Samotné interakce Rachel s jejími nápadníky byly poměrně uvěřitelné a dávaly smysl.

Moc jsem nečekala, a tak jsem ani nebyla zklamaná. Dostala jsem přesně to, co slibovala anotace. Přečteno během jednoho odpoledne, kdy se mi nechtělo moc přemýšlet a potřebovala jsem něco, u čeho se skvěle relaxovalo. Hlavní hrdinka by sice občas zasloužila přes pusu, na druhou stranu... dá se to vzhledem k její situaci pochopit. Až na ten zbytečný milostný trojúhelník jsem si čtení užila, vrátila se do svých let na střední a trochu se i zasmála.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji Albatrosmedia.cz.

Celá recenze na:
vendeadreams.blogspot.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář