Recenze: Zmizelá

recenze

Zmizelá (2013) / Knihomolka Nell
Zmizelá

Pokud jste se zajímali o tuto knihu, určitě jste zaznamenali, jak se drtivá většina internetové sféry přiklání buď k úplně bomba nebo nic převratného. Jaký názor na ni mám já? VELICE SMÍŠENÝ!

Zmizelá byla moje první přečtená kniha od Gyllian, která je proslulá svými psychologickými romány, které vás dostanou - pravda.
Co se týče autorského stylu a vůbec způsobu, jakým byla kniha napsána, to se mi moc líbilo, protože mi přijde jako plus možnost vidět příběh ze dvou různých pohledů a udělat si tak lepší obrázek o situaci.

První polovina mě bavila hodně, musím říct... že já takové ty záhady, detektivky a thrillery mám opravdu ráda, hlavně díky vlastnímu tipování a hádání zápletky a rozuzlení.
Ale když čtete první část knihy, považujete za detektiva Colomba, protože není jasnějšího příběhu.
Jenomže v druhé části nastane něco, co možná někdo čekal, ale to, co následuje až do konce knihy, nelze očekávat. Jestli jsem si myslela, že mě první část bavila, od dalších jsem se nemohla odtrhnout! Knihu jsem dočetla dnes ve 2 ráno, protože jsem zkrátka nemohla jít spát, aniž bych ji nedočetla.
Co se týče konce, nemohla jsem tomu uvěřit a vážně jsem skoro šílela.

Co se mi hlavně na knize vadilo byla hlavní postava, je mi jasné, že byla takovým a takovým způsobem vykreslená, abych cítila to, co cítím ještě teď. Ale i já, klidnější povaha, bych nejradši hlavní hrdinku... zkrátka byly chvíle, kdy bych ji trošku upravila fasádu.

Od téhle knihy jsem toho čekala poměrně dost - napětí, zajímavý nápad, originálnost, čtivost.
Splnila všechny tyhle body a to rozhodně není málo.
Musím dát velký palec nahoru Gyllian Flynnové, potože nelze po přečtení knihy si jen tak vzdechnout a jít dál. Nebo alespoň ne v mém případě.

Ponaučení z knihy?
Když máte s někým vztah, je lepší nic nehrát a snažit se být co nejvíc sám sebou. Jestli si někdo myslel, že se bude moci celý život přetvařovat..je to hloupost. Akorát až se začnete chovat opravdu podle sebe tak zjistíte, že už vás manžel nechce, protože vy nejste tím, koho si chtěl vzít.
Nejlepší je být sám sebou, nic nehrát a v případě Amy brát možná i nějaká antidepresiva.

MÉ HODNOCENÍ: 93%