Vila na Sadové

recenze

Vila na Sadové (2015) / Knihomolka Nell
Vila na Sadové

Když mi tato kniha dorazila domů, bála jsem se, že mi zabere její přečtení spoustu času. Přeci jen v červnovém blázinci ve škole jsem si nebyla jistá, jestli se do ní vůbec dokážu začíst, přeci jen na první pohled se nezdála jako jednoduché čtení.

Ovšem už po prvním dni jsem se do ní neuvěřitelně začetla! Na to, jak jsem doposud moc knihy s prolínáním minulosti s přítomností nečetla, jsem byla opravdu překvapená. Zároveň jsem se bála, abych vše pochopila, protože dvě časové roviny a dva příběhy, které do sebe sice zapadají.. ale konec o obavách!
Ostravák Richard Sklář dokázal naprosto dokonale zasadit do knihy napětí, drama, historická fakta, ale i boj o to, co je nám nejcennější. Zároveň ale nechybí ani vtip, protože Roberta opravdu nejde pro humor daleko, čímž si mě také získala a musím přiznat, že knihu trošku prosvětlovala.

Zajímavé je, že po jejím dočtení, ačkoliv to rozhodně není žádná motivační literatura, máte pocit vlastního odhodlání a bojovnosti. Tahle kniha patří mezi ty, které mi vážně něco přinesly. Připadám si silnější. Silnější a to díky tomuto láskyplnému a neuvěřitelnému příběhu.