RC: Vikingova čarodějka

recenze

Vikingova čarodějka (2014) / KatnissLavender
RC: Vikingova čarodějka
Od přečtení mé nejoblíbenější knihy ( Cizinka ) nedám dopustit na příběhy odehrávající se na severu za časů dávno minulých. Miluji jejich atmosféru a užívám si je plnými doušky. Bohužel jsem jich zatím mnoho neobjevila a tak jsem byla opravdu nadšená, když se mi do rukou dostala právě tato kniha. Vikingové, jako záruka studeného, drsného severu a čarodějka jako příslib, mnou tak oblíbené, magie. Dostala jsem vlastně od každého něco, ale přesto jsem nebyla úplně spokojená.

Nevím, co mi na knize nesedlo, jestli to byl styl autorčina psaní, nebo celkově její děj. Ten se odehrával v průběhu několika málo dní a já mám přeci jen raději rozvleklejší časovou linku. I postavy tu byly vykresleny tak nějak povrchně a já si ani k jedné z nich nevytvořila žádné citové pouto. Bylo mi celkem jedno, jak to s nimi dopadne, což rozhodně není dobré znamení.

Celý příběh působí velmi málo uvěřitelně a nerealisticky. V partě drsných Vikingů se našel jedem romantický typ a ten se zamiluje do čarodějky, kterou se mu podařilo zachránit před znásilněním svými druhy. Drží nad ní ochrannou ruku a pomalu ji zasvěcuje do tajů severského, sexuálního života. Opět musím přiznat, že se mi milostné scény velmi líbily a vytvořily, v mých očích, ty hodnotnější části příběhu. Magie se tu objevuje velmi zřídka, ale zato hraje v celém příběhu velmi podstatnou roli.

Děj celé knihy by se dal shrnout do pár vět a kniha se bohužel nebude řadit mezi mé oblíbené. Nelituji jejího přečtení, místy nebyla vůbec špatná, sem tam se objevila vyloženě světlá chvilka, ale žádné epické čtení od ní nečekejte. Je zároveň originální, ale i neskutečně klišoidní. Ani teď, po více jak týdnu, se nemohu rozhodnout, jestli se mi líbila a mám vám ji doporučit, nebo tvrdit, že jsem četla mnohem lepší. Je prostě zvláštní. Nechám to tedy na vašem uvážení...

Moje hodnocení: 65%

Komentáře (0)

kniha Vikingova čarodějka recenze